Автоматичне притискне зусилля сівалки збільшує урожайність кукурудзи на 1 т/га

19 жовтня 2020 169 0
Автоматичне притискне зусилля сівалки збільшує урожайність кукурудзи на 1 т/га

У рамках Fendt Momentum Crop Tour в Україні на полях Житомирщини представники корпорації AGCO провели польову демонстрацію підсумків роботи сівалки Fendt Momentum. Повідомляє Traktorist.ua.

Навесні для випробування сівалки Fendt Momentum було посіяно 4 демо-ділянки. Поля були поділені на 19 частин, сівба на яких проводилася на глибину від 3,8 см до 8,9 см на швидкості від 9 до 16 км/год з різним притискним зусиллям.

За словами продакт-спеціаліста Fendt & Valtra Сергія Лук’янця, ідея Fendt Momentum Crop Tour полягає у тому, щоб не рекламувати та називати переваги сівалки, а більше говорити про агрономію.

«Навесні ми заклали досліди по глибині та швидкості висіву, а також по притискному зусиллю аби побачити, як дані чинники впливають на врожайність. Ми побачили фактично те, що й очікували. Відхилення на 1,5 см в сторону зменшення глибини на даному полі показало орієнтовну різницю 2,5 т/га. Збільшення глибини висіву впливає не так суттєво», — зазначив Сергій Лук’янець.

З його слів, дослідницьким шляхом було виявлено, що зміна швидкості роботи сівалки не впливає на врожайність. Різниця на притискному зусиллі між автоматичним налаштуванням і недостатньому або надлишковому притискному зусиллі складає майже 1 т/га. При автоматичному налаштуванні притискного зусилля розрахункова урожайність склала 14,1 т/га, при надлишковому — 13,3 т/га, при недостатньому — 13,1 т/га.

«Зважаючи на якісну підготовку поля та гарні показники вологості, маємо вище наведені результати. При меншій якості підготовки поля похибки б були більшими», — додав фахівець.

За його словами, оптимальна розрахункова врожайність при висіві на глибину 5 см склала 13,8 т/га, а при 3,8 см — 11,4 т/га.

Генеральний директор компанії «Агроструктура» Михайло Завада, який супроводжував цьогорічний Crop Tour від початку до кінця на всіх ґрунтово-кліматичних зонах, зауважив, що сівалка наразі відповідає основним вимогам виробника: якісний швидкісний посів без компромісів. Якість посіву, розкладка, тримання глибини, швидкість, рівномірність — все було на найвищому рівні.

«Широкорядний точний посів ріпаку був першим у моєму досвіді й він мене приголомшив. Посів кукурудзи та ріпаку має дещо різну специфіку, проте для демонстрації результативності роботи сівалки немає різниці, яку культуру сіяти», — зазначив Михайло Завада.

На завершення директор з маркетингу корпорації AGCO в Східній Європі Антон Костирко запропонував й надалі відвідувати демонстраційні поля AGCO та дилерів компанії.

«Питань стосовно якості посівів у мене особисто вже давно не було. Ми надзвичайно задоволені результатами роботи нашої сівалки й надалі робитимемо все, аби на практиці доводити якість та економічність роботи нашої техніки», — підсумував Антон Костирко. 

Виконано за допомогою Disqus