Лещенко озвучив висновки земельних процесів та використання держземель в Україні

22 жовтня 2020 64 0
Лещенко озвучив висновки земельних процесів та використання держземель в Україні
Kurkul.com

Голова Держгеокадастру, уповноважений президента із земельних питань Роман Лещенко в інтерв'ю Latifundist.com розповів про результати аудиту відомства та озвучив сім висновків земельних процесів та використання держземель.

  • Перший — з 2013 до 2020 р. виявлено факт виведення з державної у приватну власність через механізм безоплатної приватизації 700 тис. га землі. Це територія однієї маленької європейської країни.
  • Другий — проведений технічний аудит виявив, що вся інформаційна земельна база України (земельний кадастр) перебуває на прострочених системах зберігання даних. 
  • Третій — аудит показав, що перфоменс прем’єра Олексія Гончарука про те, що «За рік ми зробимо ортофотозйомку всій країни і піднімемо літаки в небо!» – виявився лише словами. 
  • Четвертий — це компанії-одноденки, які виграли тендери на проведення інвентаризації державної землі за заниженими цінами. 
  • П’ятий — компанія «УкрДГП», яка відповідає за демаркацію та лімітацію кордону, здійснювала ці роботи неналежним чином.
  • Шостий — нормативна грошова оцінка (НГО) проведена за програмою «Земельна реформа в 2018 році», закінчилася тим, що виділені на це 198 млн грн просто вимили через «Інститут землеустрою» Держгеокадастру.

«Сьомий — за кілька тижнів до мого приходу на посаду з ДП «Картографія» на підставні компанії вивели більше ніж 30 млн грн», — зазначив Роман Лещенко.

Виконано за допомогою Disqus

+ 40° ... + 23°

Вітер

1.2м/с

Опади

2.6мм

Вологість

52%