Своєчасний захист від бур’янів сприяє успішній перезимівлі культур — фахівець

26 жовтня 2020 96 0
Своєчасний захист від бур’янів сприяє успішній перезимівлі культур — фахівець
UKRAVIT

Погодні умови, що останнім часом склалися по майже усій території України, сприяли росту не лише озимих зернових культур, а й бур’янів. Тому, щоб не отримати високого ступеня осінньої забур’яненості та щоб культурні рослини одержали все необхідне для повноцінного росту і розвитку, в оптимальному стані увійшли на перезимівлю, перезимували й відновили вегетацію навесні, фахівці компанії «UKRAVIT» рекомендують подбати про створення безконкурентного середовища для посівів з осені.

Так, уже наразі співробітники агрономічного департаменту компанії відзначають сходи та інтенсивний ріст в посівах озимини таких видів, як талабан польовий, грицики звичайні, підмаренник чіпкий, падалиця соняшника і ріпака та багатьох інших. 

«Своєчасно внесені високоефективні гербіциди дозволяють усунути конкуренцію за світло, вологу, простір та елементи живлення для культурних рослин, що прямо впливає на закладання потенціалу їх врожайності, особливо на добре сформованих посівах або на посівах із ранніми строками посіву. Крім того, контроль бур’янової рослинності з осені має ряд суттєвих переваг: спільно із культурною рослиною не перезимовують зимуючі та озимі види бур’янів, що гарантує аграрієві використання, в першу чергу, азотних добрив у ранній весняний період озимими зерновими; можлива відсутність весняної гербіцидної обробки; вища біологічна ефективність препаратів шляхом обробки по неперерослим видам тощо», — відзначає Олександр Мигловець, керівник агрономічного департаменту компанії .

Крім того, наголошує фахівець, особливу увагу необхідно звернути на зимуючі види бур’янів. Адже якщо не вирішити проблему забур’яненості в осінній період, на максимальний рівень врожайності можна не розраховувати.

Для ефективного контролю широкого спектра однорічних і деяких багаторічних дводольних видів бур’янів, у тому числі стійких до сульфонілсечовин, Олександр Мигловець рекомендує використати в поточному сезоні післясходовий гербіцид Вейрон (флуметсулам, 120 г/л + флорасулам, 80 г/л).

Ці діючі речовини системної дії, що блокують фермент ацетолактатсинтазу — ключовий ензим біосинтезу незамінних амінокислот. Гербіцид швидко переміщується всередині бур’янів до місць найбільшої меристематичної активності — точок росту і припиняє поділ клітин, ріст пагонів і кореневої системи.

Вейрон є надійним рішенням для контролю підмаренника чіпкого, маку-самосійки, волошки синьої, талабану польового, кучерявця Софії, а також падалиці соняшника та ріпака. При цьому він не має післядії на наступні культури в сівозміні. 

Читати за темою: За несвоєчасного контролю шкідників можна втратити до 30% врожаю ріпаку

Виконано за допомогою Disqus