КСУ хоче скасувати закон про ринок землі

2 листопада 2020 1043 0
КСУ хоче скасувати закон про ринок землі
Kurkul.com

Конституційний суд сьогодні, 2 листопада, розпочав розгляд депутатського подання, яке стосується земельної реформи. Засідання призначене на 12:00, воно повинно відбутися в закритому режимі, інформує AgroPolit.com

Судді КСУ розглянуть конституційне подання 46 народних депутатів. У поданні йдеться про роз'яснення декількох статей Конституції України, які стосуються землі.

Відповідно до подання, аналіз Конституції дає підстави вважати, що Основний Закон декларує два різних права власності «на землю»: як на природні об'єкти права власності та об'єкт цивільних прав власності громадян, держави, громад. Відповідно виникає необхідність тлумачення поняття «земля» як об'єкта власності, що перебуває під особливою охороною держави.

Крім того, на думку депутатів, що звернулися до КСУ, неоднозначність тлумачення права «на землю» ставить під загрозу національні інтереси та соціальну захищеність як власників землі, так і всіх громадян України. А закон «Про обіг землі», прийнятий у вересні 2019-го року через вказану неузгодженість не містить запобіжників проти «захоплення землі» іноземцями та монополізації власності на сільськогосподарські землі, що є прямою загрозою національній безпеці.

За даними AgroPolit.com, рішення щодо ринку землі є продовженням скандалу з рішенням КСУ щодо відміни е-декларування. За допомогою рішення по землі східні «друзі» України намагаються ліквідувати успішну президентську реформу. Така оперативність у рішенні по ринку землі КСУ пояснюється бажанням встигнути до того моменту, доки парламент розгляне закон Зеленського щодо розпуску КСУ.

Виконано за допомогою Disqus