В Україні безоплатну приватизацію землі замінять монетизацією

8 листопада 2020 14521 0
В Україні безоплатну приватизацію землі замінять монетизацією

Об'єднані територіальні громади не зможуть продавати понад 2 млн га земель сільськогосподарського призначення, які отримають у користування після завершення місцевих виборів, а лише будуть здавати в оренду на прозорих аукціонах. Про це розповів голова Держгеокадастру Роман Лещенко, повідомляє Zemelka.ua.

«Вони [ОТГ] стануть повними розпорядниками більш ніж 2 млн га. Зможуть користуватися самі й здавати в оренду через прозорий аукціон, але в Законі №552 ми чітко прописали, що землі державної та комунальної власності не є об'єктом купівлі-продажу. Другий варіант — поки діє законодавство щодо безоплатної приватизації згідно з Земельним кодексом, громади зможуть передавати ділянки громадянам України, в тому числі пільговим категоріям (учасникам бойових дій). Кожна громада буде таким своєрідним «Держгеокадастром» в частині розпорядження землями, зареєстрованими як комунальна власність», — заявив Лещенко.

За його словами, через побоювання корупційних ризиків на місцях, наразі у парламенті триває дискусія щодо реформування інституту безоплатної приватизації, у тому числі шляхом монетизації цієї пільги (в перш чергу ветеранам АТО/ООС).

«Але основний елемент наповнення бюджету громад, які знаходяться компактно в сільській місцевості — передача в оренду земельних ділянок через аукціони. Земельний податок на 100% іде до місцевого бюджету. Якщо ж громади все роздадуть, резерву для акумулювання коштів на розвиток ОТГ не залишиться», — сказав керівник Держгеокадастру.

Читати за темою: Ринок землі: оприлюднено проект рішення КСУ щодо земельної реформи

Виконано за допомогою Disqus