Орендна плата за пай має становити $80/га — думка

23 грудня 2015 65 0
Проект державного бюджету для АПК на 2016 р. є згубним
Кurkul.comПроект державного бюджету для АПК на 2016 р. є згубним

Представлений владою проект державного бюджету для агропромислового комплексу на 2016 р. є згубним для 14 млн сільського населення, вважає народний депутат України Микола Шишман, пише «Обозреватель».

За його словами, подальший розвиток агропромислового комплексу України вимагає концептуально нового підходу, який вирішить ряд основних проблем агросектора. Також повинна бути проведена робота за наступними напрямками:

  • перше і найважливіше, що необхідно зробити в Україні — продовжити мораторій на продаж землі сільгосппризначення мінімум на 10 років. За цей час уряду необхідно привести у порядок облік землі, знайти і залучити інвестора у сільське господарство, провести модернізацію всієї галузі, реорганізувати сектор відповідно до Європейських стандартів, а також збільшити інвестиційну привабливість сільгоспземель. На законодавчому рівні збільшити виплати за оренду паю, при якій вартість оренди 1 га землі у грошовому еквіваленті повинна становити не менше $80, що дозволить сільським жителям виживати за нинішніх умов.

  • запланувати у бюджеті виплати субвенцій сільгоспвиробникам у розмірі 1000 грн на 1 га зареєстрованої оброблюваної землі на конкретні цілі: придбання насіннєвого матеріалу, добрив, засобів захисту рослин (ЗЗР) і паливно-мастильних матеріалів.

  • Компенсація відсотків по кредиту та відшкодування витрат по основних фондах у тваринництві. Це дозволить підтримати і дати поштовх для розвитку галузі тваринництва, яка в сьогоднішніх умовах роботи «гине». Поряд з цим, необхідно здійснювати кредитування під 3-4% річних у рамках фінансового оздоровлення суб'єктів АПК.

  • надати інфраструктурну допомогу селу у розмірі 10 млрд грн на поліпшення автомобільних і залізничних доріг, на електрифікацію та газифікацію, а також соціальну інфраструктуру.

Виконано за допомогою Disqus

- 3° ... - 6°

Вітер

3.2м/с

Опади

1.8мм

Вологість

66%