Європейським фермерам виділено €8 млрд на подолання коронакризи

16 листопада 2020 72 0
Європейським фермерам виділено €8 млрд на подолання коронакризи
Kurkul.com

Європарламент, Єврорада та Єврокомісія уклали міжвідомчу угоду про допомогу на відновлення від наслідків пандемії COVID-19 в розмірі €8 млрд для фермерів і виробників продуктів харчування з Євросоюзу (ЄС) починаючи з 2021 р. Про це повідомляє euractiv.com.

«У 2021 р. фермери зможуть отримати доступ до додаткових €2,6 млрд як початковий внесок з фонду розвитку сільських районів, що є частиною багаторічної фінансової системи», — йдеться в повідомленні.

Так, з урахуванням цієї надбавки фермерам буде надано понад €10 млрд протягом дворічного періоду 2021/22 рр. в контексті фонду розвитку сільських районів Спільної сільськогосподарської політики. Кошти в розмірі €8 млрд будуть розподілені протягом наступних двох років, при цьому €2,4 млрд будуть надані у 2021 р., а ще €5,6 млрд — в 2022 р.

Читати також: Карантин вихідного дня негативно вплине на фермерів — думка

«Частина фонду відновлення, призначена для сільського господарства, мала надаватися лише з наступного періоду Спільної сільськогосподарської політики, з січня 2023 р. Однак, з огляду на безпрецедентні проблеми, з якими стикається сільськогосподарський сектор було прийнято рішення надати допомогу раніше», — пояснив Паоло де Кастро, доповідач по реформі Спільної сільськогосподарської політики.

За його словами, ця підтримка повинна бути надана якомога швидше, щоб дійсно стимулювати сектор і відновлення економіки в ім'я стійкості і цифровізації. Ці кошти повинні використовуватися відповідно до цілей Зеленої угоди, включаючи стратегії «Від ферми до виделки» і «Біорізноманіття», а також відповідно до інших міжнародних зобов'язань. В результаті не менше 37% фінансування було призначене для органічних фермерів, діяльність яких пов'язана з навколишнім середовищем і кліматом, а також захистом тварин. 

«Не менше 55% фонду буде спрямовано на підтримку стартапів молодих фермерів і інвестицій в фермерські господарства. Держави-члени зможуть вирішити витратити 8% коштів на свій розсуд, за умови, що вони витрачаються в загальних рамках сталого розвитку», — підкреслив Паоло де Кастро.

Читати за темою: Всю держпідтримку агросектору на 2021 рік варто віддати фермерам — Богданець

Виконано за допомогою Disqus