УЗА просить обмежити використання хлорпірифосу та хлорпірифос-метилу

19 листопада 2020 34 0
УЗА просить обмежити використання хлорпірифосу та хлорпірифос-метилу
Kurkul.com

Українська зернова асоціація звернулася до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів та Держпродспоживслужби з проханням прискорити адаптацію українського законодавства до норм ЄС щодо використання пестицидів Хлорпірифосу та Хлорпірифос-Метилу в Україні. Про це повідомляє пресслужба УЗА.

В асоціації зазначають, що затримка з прийняттям цього рішення може значно зашкодити експорту, зокрема зерна, олійних культур та рослинної олії до ЄС або й повної втрати цього платоспроможного ринку для України.

Рішення Європейської Комісії щодо зниження максимально допустимих рівнів залишків діючих речовин Хлорпірифос та Хлорпірифос-Метил у сільськогосподарській та харчовій продукції набрало чинності 13 листопада 2020 р. З цього часу заборонено ввезення до країн ЄС сільськогосподарської продукції, яка містить залишки цих речовин понад 0,01 мг/кг.

Читати також: В УЗА закликають не запроваджувати державне регулювання цін на зерно

«Зазначені зміни можуть унеможливити експорт на ринки країн ЄС української сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки (рослинних олій), адже на цей момент рівень залишків Хлорпірифос та Хлорпірифос-Метил в експортних партіях української сільськогосподарської продукції, зокрема ріпаку, соняшникової олії, перевищує показник 0,01 мг/кг подекуди в кілька разів. Таким чином, у зоні ризику перебувають соняшникова, ріпакова та соєва олія, ріпак та соя», — повідомляють в УЗА.

Україна повинна адаптувати своє законодавство з ЄС відповідно до підписаної угоди про асоціацію. Адже весь цивілізований світ відмовляється від цих пестицидів як шкідливих для людей та тварин.

Таке рішення, окрім турботи та збереження здоров’я українців, також дозволить запобігти можливій втраті провідних ринків збуту української аграрної продукції.

Виконано за допомогою Disqus