В Україні побільшає зареєстрованих пасік

25 листопада 2020 125 0
В Україні побільшає зареєстрованих пасік
Kurkul.com

Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP) створив курс для бджолярів «Пасіка. Від хобі до бізнесу. Як перетворити пасіку в постійне джерело доходу». Слухачами курсу стали 820 бджолярів з різних куточків України. Повідомляється на сайті UHBDP.

Навчання складається з п’яти тематичних модулів: юридичний, фінансовий, маркетинговий, огляд світового та українського ринків збуту, розгляд меду, як товару та створення доданої вартості.

Майже 39% слухачів Курсу відмітили, що після отримання юридичної відеоінформації від Олександра Брильова, адвоката, партнера ЮК «Legal Partner», планують зареєструвати власну пасіку, 57% слухачів відповіли, що їхні пасіки вже є зареєстрованими належним чином.

«В когось із друзів є паспорт пасіки. Я до Курсу не знав з чого починати, не знав навіть назв тих документів, які потрібні для легалізації пасіки. Не знав тих державних органів, до яких потрібно звертатись для отримання документів для легалізації пасіки. Тепер з'явились знання, та я вже усвідомлюю необхідність реєстрації пасіки», — розповів бджоляр з Київської області. 

Читати за темою: В Європі майже вдвічі скоротилося виробництво меду

Згідно з інформацією, слухачі також оцінили калькулятор собівартості меду та бджолопродуктів, який запропонувала Ольга Слободянюк, фінансовий аналітик, тренер, консультант в Organic Business School. За допомогою ресурсу бджолярі порахували собівартість свого меду, вийшло, що тільки собівартість соняшникового меду складає в середньому 41 грн, а сортового — 74 грн.

«Лише у 15% слухачів є постійний канал збуту меду, інші продають гуртом різним трейдерам (17%) або у роздріб (68%). 40% бджолярів створюють продукцію з доданою вартістю, 56% зацікавились розповіддю власника торгової марки «Медові брати» Дмитра Кушніра та тепер планують спробувати продавати мед у красиво упакованій тарі», — зазначається у повідомленні.

UHBDP планує записати ще декілька модулів Курсу для бджолярів. У цих модулях будуть висвітлені питання сертифікації, експорту, кооперації.

Зареєструватися на курс можна за посиланням.

Виконано за допомогою Disqus