Програми для фермерів не виконуються — експерт

29 грудня 2015 64 0
В Україні немає великої державної програми по підтримці фермерства
Аgroacadem.ruВ Україні немає великої державної програми по підтримці фермерства

В Україні немає великої державної програми по підтримці фермерства. Про це Kurkul.com повідомив директор інформаційної компанії «ПроАгро» Микола Верницький.

За його словами, у нас є багато маленьких програм, які ставляться у план кожен рік, вони не фінансуються, видаються, а потім кладуться у стіл. Єдина державна програма, яка існувала і діяла — це пільговий режим оподаткування і спецрежим ПДВ, а також врегулювання ПДВ і відшкодування його при експорті товарів.

«Все інше — дрібні програми, які хоча і існують, але великої користі не приносять, а відповідальних за їх виконання постійно звинувачували у нерівномірному розподілі коштів. Такі програми були не ефективними і ніколи не показували економічного результату», — сказав він.

Читати по темі: Микола Верницький: Процес витіснення дрібних землевласників буде прискорюватись

Також додав, що програма компенсації кредитів комерційних банків зараз не актуальна, оскільки банки не дають кредитів і за минулі роки існує велика недоїмка виплат по програмі. Окрім цього, вона не є досить ефективною, оскільки аграрії здебільшого отримують кредити в валюті, оскільки вони більш вигідні, чи беруть гроші в борг з інших джерел.

«Ще один подібний приклад: у минулому році було прийнято програму компенсації 50% від вартості будівництва твариницьких комплексів, але гроші на неї не виділялись», — зазначив Микола Вернцький.

Виконано за допомогою Disqus

- 3° ... - 6°

Вітер

3.2м/с

Опади

1.8мм

Вологість

66%