Аграрії Хмельниччини під час страйку 28 грудня

Всеукраїнський безстроковий страйк: аграрії блокують траси

Служба новин 28 грудня 2015 354 0

З десятої ранку понеділка 28 грудня на основних автомагістралях по усій країні розпочалося блокування руху автомобільного транспорту сільгоспвиробниками. Таким чином аграрії оголосили Всеукраїнський бестроковий страйк. Цього разу вони звертаються до Президента України Петра Порошенка з вимогою накласти вето на прийнятий 24 грудня Верховною Радою України закон №3688 з подальшою відміною запровадженого ним оподаткування для сільгоспвиробників.

Ще одна вимога аграріїв — створити робочі групи з представників Кабінету Міністрів України, комітету бюджетної та аграрної політики Верховної Ради України, Асоціації фермерів та землевласників, Аграрного союзу та Всеукраїнської Аграрної Ради з напрацюванням змін до податкового кодексу в частині оподаткування сільського господарства.

А також (третя вимога) адекватної підтримки АПК від держави.

Фото по темі: Мітинг українських агровиробників на трасах

Учасники страйку під Білою Церквою заявили про свою готовність стояти доки рішення не буде прийняте на їх користь. Якщо ж чекати доведеться довго, то вони готові до більш радикальних дій і планують після свят, 5 січня, поїхати до будинку Петра Порошенка і перекрити виїзд.

Kurkul.com вже традиційно відслідковує ситуацію по більш ніж десятку областей України.

Отож, аграрії Хмельниччини перекривали рух транспорту у чотирьох місяцях. у Волочиському, Летичівському, Кам’янець-Подільському та Славутському районах знаходиться приблизно по 300-500 страйкарів.

Аграрії Хмельниччини блокують рух автомобільного транспорту

Аграрії вигнали велику сільгосптехніку і її кількість з часом збільшується. Люди беззупинно ходять по пішоходних переходах, чим унеможливлюють рух по магістралях. Разом з Хмельничанами на цих же трасах мітингують і їх колеги з Тернопільщини.

У Чернівецькій області аграрії перекрили трасу біля Кам’янця-Подільського, біля моста через Дністер. В акції бере участь близько 70 людей і до десяти одиниць сільгосптехніки.

В Запорізькій області перекрито трасу, що йде на Крим. Тут на акцію зібралося близько 300 аграріїв.

Серед мітингуючих на Запоріжчині був і Геннадій Новіков

В Кіровоградській області на трасі Кіровоград-Миколаїв стоїть близько 80 людей і 40 тракторів. Планується перекриття траси Кіровоград-Київ в Олександрівці.

Кіровоградці долучилися до черкащан, і ними було перекрито трасу Київ—Одеса під Уманню.

«Загалом у нас близько 500 людей і більше 100 тракторів рухаються по пішоходних переходах», — говорить голова АПУ в Кіровоградській області Андрій Жила.

Для перекриття траси Київ—Чернігів під с. Кіпті об’єдналися аграрії Чернігівщини та Сумщини. Акція відбувається безпосередньо біля стаціонарного поста ДАЇ. Аграрії без проблем пропускають швидку допомогу та пожежні машини.

«В Сумській області немає значних міжнародних трас, тому вирішили долучитись до колег з сусідньої області», — заявив голова АПУ в Сумській області Сергій Карпенко.

Сумчан серед страйкарів близько сотні, чернігівців — близько 300, багато техніки.

На Вінничині траси перекривали в п’яти місцях, в тому числі і на кордоні з Молдовою. Загалом близько 2,5-3 тис. людей і кілька десятків одиниць техніки.

Аграрії з розумінням ставляться до ситуації і пропускають машини екстренних служб. На Хмельниччині, наприклад, аграріям довелося пропускати ще й МІГ-29. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив керівник центрального апарату Аграрної партії України Денис Марчук.

Аграрії Хмельниччини пропускають МІГ-29

Також він повідомив, що до аграріїв в Умані вийшов міністр оборони України Степан Полторак.

Степан Полторак в Умані вийшов до аграріїв

Аграрії Чернігівщини на знак протесту спалили трактор.

Аграрії Чернігівщини спалили трактор

Як повідомив у ексклюзивному коментарі голова Сумської обласної організації АПУ Сергій Карпенко, на мітингу біля с. Кіпті, що на Чернігівщині, відчайдушний аграрії спалив свій трактор.

«Фермер з Чернігівської області спалив свій останій трактор і сказав, що при такому законі він все одно не зможе вести свій бізнес. Обійшлося без жертв і навіть не знадобилась допомога МНС», — розповів голова.

За його словами, аграрії достукалися до влади і сьогодні ввечері організаторів мітингів з усієї країни запрошено до Адміністрації Президента України на перемовини.

Також до страйкуючих на Чернігівщині приїхали представники парламенту.

Короткий підсумок дня — у відео телеканалу «Ексклюзив».

Ми продовжуємо слідкувати за подіями. Залишайтеся з нами!

Виконано за допомогою Disqus
Матеріали за темою