В Україні найближчим часом подорожчає свинина — експерт

22 грудня 2020 192 0
В Україні найближчим часом подорожчає свинина — експерт
Kurkul.com

 

Фахівці Асоціації тваринників України відзначають, що протягом найближчих декількох місяців може помітно зрости ціна на м’ясо свинини. Про це інформує пресслужба відомства.

«Уже зросла ціна на зернову групу, сою та соняшник на 20-40%, які є основними компонентами в годівлі свиней. Як відомо, в структурі собівартості виробництва м’яса корми займають близько 70-80%. Відповідно до цього прогнозовано і зросте собівартість виробництва свинини», — прокоментувала Ольга Махно, експерт зі свинарства Асоціації тваринників України та компанії AVA Group.

Ще одним фактором здорожчання ключового м’ясного продукту для українців фахівці називають підвищення собівартості вирощування при низьких закупівельних цінах.

«М’ясокомбінати приймають свиней живою масою за ціною 37-39 грн/кг. Собівартість же вирощування свиней при нинішніх цінах на зернові і білкові компоненти на грудень 2020 р. має бути менше ніж 36 грн/кг. Але у багатьох свинокомплексів вона вже наближається до 40 грн/кг і більше. Це може зумовити скорочення поголів’я свиней як у населення, так і на промислових підприємствах. Зниження ж кількості поголів’я свиней зумовить ріст попиту на м’ясо», — відзначила вона.

Читати за темою: В Україні знижуються закупівельні ціни на свинину через карантинні обмеження

Виконано за допомогою Disqus