В Україні стоворять тваринницькі господарства зі статусом компартменту

24 грудня 2020 74 0
В Україні стоворять тваринницькі господарства зі статусом компартменту
Kurkul.com

Держпродспоживслужба, Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) та Асоціація «Свинарі України» (АСУ) розроблять принципи компартментизації для тваринницьких господарств. Про це повідомляє пресслужба АСУ.

У відомстві зазначають, що поширення африканської чуми свиней в Україні призвело до запровадження заборони на експорт української свинини до низки країн. При цьому  регіональне зонування для відновлення закордонних продажів застосувати не вдалось.

«Наказ щодо компартментизації було ухвалено ще минулого року. Утім, раніше підприємства не вдавались до цієї процедури. Наразі ж з’явився запит від бізнесу. Тому Держпродспоживслужба разом з іншими організаціями почала навчання експертів, які будуть перевіряти господарства та ухвалювати рішення про надання статусу компартменту», — ідеться у повідомленні.

Так, Держпродспоживслужба, спільно з ФАО та АСУ, провела дистанційне навчання, до якого залучили понад 160 інспекторів ветеринарної медицини з усієї України.

«У ході тренінгу розглядали основні принципи та алгоритм дій та заходів при застосуванні інструменту компартментизації в Україні, застосування Порядку визначення окремого ветеринарно-санітарного статусу тваринної субпопуляції, принципи аудиту з метою присвоєння статусу компартмента тощо», — повідомили в АСУ.

Також відзначили, що наступним кроком буде формування пулу експертів компетентного органу за результатами тестування, практичне навчання на базі підприємства-заявника і власне аудит, від результатів якого залежатиме, чи з’явиться в Україні перше господарство зі статусом компартменту найближчим часом.

Читати за темою: 

Виконано за допомогою Disqus