Фермери можуть втратити до 50% орендованої землі через невчасне поновлення договорів — фахівець

29 грудня 2020 286 0
Фермери можуть втратити до 50% орендованої землі через невчасне поновлення договорів — фахівець

Аграрії, які вчасно не подбають про поновлення договорів оренди землі до запуску ринку землі у липні 2021 р. можуть втратити значну частину зембанку. Про це розповів Андрій Дем’янович, засновник та керівник онлайн-сервісу Feodal.online у матеріалі «Що чекає фермерів без реєстрації договору оренди землі у відкритих реєстрах» на Kurkul.com.

«Одна із ситуацій — ви маєте зембанк загальною площею 2 тис. га. З них 1,9 тис. га зареєстровані в реєстрі нерухомого майна у 2013 р. на 10 років. Ви спокійні, у вас є ще 3 роки до закінчення договорів оренди. Не витрачаєте час на переукладання договорів, на земельний аудит — у вас є в Excel табличка та розуміння, що є 1,9 тис. га в реєстрі та 100 га або в процесі реєстрації, або якісь там помилки, на що ви особливо не звертали уваги. Приходить липень 2021 року, відкрився ринок землі, ви обробляєте землю.», — розповів фахівець.

Та додав, що у 2022 р., коли ринок землі вже в повному розпалі, аграрії починуть думати про поновлення договорів оренди.

«Приходите до ваших орендодавців, щоб укласти договори на поновлення строку угоди і в результаті чуєте від третини з них: «Знаєш, я тут так подумав, мабуть, ні — купи в мене земельну ділянку». І ви стикаєтесь із тим, що не можете переукласти договори на новий термін як мінімум на 30% вашого земельного банку», — розповів Андрій Дем’янович.

За його словами, це ще не все.

«Оскільки ви не робили земельний аудит у ваших сільських радах, і тимчасово почували себе впевнено. У межах Ваших оброблювальних масивів, де не зареєстроване право оренди на земельні ділянки, тобто тих людей, яких ви пропустили, хто помер тощо, землю уже скупив конкурент за безцінь. Враховуючи очікувані ціни на землю початку відкриття ринку, ви розумієте, що вже не 30%, а 50% втрачаєте у 2023 р., бо не подбали про поновлення термінів оренди і земельний аудит», — підсумував фахівець.

Читайте також:

Виконано за допомогою Disqus