Реальний урожай картоплі в Україні майже у два рази менший статистичного — експерт

2 січня 2021 191 0
Реальний урожай картоплі в Україні майже у два рази менший статистичного — експерт
kurkul.com

Статистичні дані щодо врожаю картоплі в Україні, який щорічно перевищує 20 млн тонн, не відповідають дійсності, а реальний урожай становить близько 60% від заявленого. Таку думку висловив віце-президент Української Асоціації виробників картоплі Сергій Рибалко, передає unian.ua.

«Статистичні дані про врожай картоплі у 21-22 млн т не змінюються протягом останніх десяти років, хоча реалії виробництва змінюються. За моїми спостереженнями, реальна цифра близька до 12 млн т. Більша частина врожаю викидається, віддається на корм худобі», — вважає експерт.

За його словами, споживання картоплі в Україні становить близько 4 млн т, виходячи з розрахунків Міністерства охорони здоров'я в 120 кг картоплі на особу на рік, помножене на 34−36 млн осіб, які постійно проживають на території країни.

«При цьому, Україна у 2020 році імпортувала з-за кордону близько 500 тис. т картоплі, або чверть всього внутрішнього ринку», — додав Сергій Рибалко.

На думку виконавчого директора УАВК Оксани Руженкової, статистику необхідно вивести з тіні, оскільки вона використовується при створенні державної програми підтримки картоплярства.

Читайте також: УАВК вимагає заборонити імпорт картоплі з Росії

«П'ятирічний план розвитку галузі будувався саме на цій статистиці. Більш того, при створенні програми підтримки галузі не використовувалися багато даних про виробників картоплі та їх плани на будівництво заводів і переробних підприємств, про стан зрошення і так далі», — зауважила Оксана Руженкова.

Виконано за допомогою Disqus