Фермер з Волині розповів, чому в господарстві збирають кукурудзу взимку

21 січня 2021 985 0
Фермер з Волині розповів, чому в господарстві збирають кукурудзу взимку
Kurkul.com

На Заході України ще багато полів вкриті кукурудзою, чому сприяли погодні умови. Це зумовлює необхідність працювати в екстремальних умовах. При цьому, зерна не пошкоджені, а урожай досить вдалий. Про це розповів Ярослав Скаковський, головний агроном ТОВ «Луцька аграрна компанія» на SuperAgronom.com.

«Причина такого пізнього збирання полягає в кліматичних умовах, які понесли за собою весняні заморозки, що затримали вегетацію кукурудзи. В Центральній Україні була інша проблема — засуха, тому там збирали на декілька місяців раніше», — розповів аграрій.

Він зазначив, що на багатьох полях Західної України кукурудза продовжує стояти, а збирати її можуть і за лютих морозів, на якість зерна це ніяк не впливає.

«Вологість на цей рік стандартна — від 28 до 37%. Тобто незалежно від гібрида та ФАО стабільна вологість становить 32%. Качан сформований до кінця, складається з 16 рівних рядів, по 40 зернин в кожному. Тип — зубовидний, лущиться добре, зерно досить велике», — додав Ярослав Скаковський.

Подекуди на качанах відзначається незначне пошкодження метеликом та іншими шкідниками, але інсектицид було вирішено не вносити, через те, що глобального деструктивного впливу не відзначалось.

«Урожайність очікується не менше 11 т/га в сухому, в заліковій вазі. Кукурудза піде на корм, на птахофабрику», — розповів головний агроном.

Також він додав, що кукурудзу вирощували спеціально на відгодівлю тварин для «Володимир-Волинської птахофабрики», де за місяць споживається близько 5,5 тис. т зернової.

Читайте також: Україна може встановити граничні норми експорту кукурудзи

Виконано за допомогою Disqus