Реклама

​АСУ проти збільшення квот на поставки свинини з ЄС за нульовою ставкою мита

21 січня 2021 99 0
​АСУ проти збільшення квот на поставки свинини з ЄС за нульовою ставкою мита
Kurkul.com

У 2021 р. будуть переглядатися умови зони вільної торгівлі між Україною та ЄС. Асоціація «Свинарі України» (АСУ)  виступає проти збільшення квот на поставки свинини до України за нульовою митною ставкою, а також за їхнє зниження. Про це інформує відомство.

Зазначається, що протягом останніх п’яти років, згідно з Угодою про асоціацію між Україною та ЄС, зовнішня торгівля свининою в обох напрямках становила 20 тис. т на рік свіжої, охолодженої чи мороженої свинини за пільговою ставкою мита 0%.

За підсумками 2020 р. 20 тис. т — це близько 6% від внутрішньої пропозиції промислової свинини та 3,5% у загальній місткості ринку.

Однак за час дії Угоди поставки здійснювалися лише односторонньо: з ЄС до України, наголосили в АСУ. Експорт свинини та продукції свинарства з України до Євросоюзу заборонено через АЧС.

За умов, коли вітчизняний виробник працює у збиток, має бути вжито всіх заходів для його захисту, переконані в АСУ. Одна з ключових позицій відзначається обмеження доступу до внутрішнього ринку свинини іноземного походження за привілейованими умовами (без сплати мита).

Читати за темою: Аналітики прогнозують зростання цін на живець свиней

Виконано за допомогою Disqus

Реклама