Через зниження ставки експортного ПДВ в Україні подорожчають молочні продукти — думка

22 січня 2021 126 0
Через зниження ставки експортного ПДВ в Україні подорожчають молочні продукти — думка
Kurkul.com

Виробники молочних продуктів очікують, що ціна на молоко з ПДВ залишиться без змін після підписання закону №3656, який знижує ставку ПДВ з 20% до 14% при експорті агропродукції.

Таку думку висловив генеральний директор «Укрпродукт Груп» Юрій Гордійчук, інформує Latifundist.com.

За словами експерта, ціна на молоко аргументується ще тим, що в Україні існує гострий дефіцит молочної сировини з європейськими цінами.

«Наступний сценарій — ціна на молоко не знизиться. Що це означає для нас як для переробників? У більшості випадків собівартість молочних продуктів полягає в середньому на 90% від ціни на молоко. Відповідно, це збільшення, яке повинно бути на 5-6%, означає, що собівартість нашої продукції виросте. Виросте вона однозначно і це зростання повинен буде сплатити покупець», — пояснив Юрій Гордійчук.

Читайте також: Ціна на молоко до кінця року зросте на 10% — експерт

Але, як зазначив експерт, наступний етап — мережа роздрібної торгівлі, яка на сьогодні чітко відстежує зміну ціни через високу конкуренцію. І конкуренція існує не тільки між українськими виробниками та мережами, але й імпортними продуктами.

«Тому ситуація буде наступною. Якщо наша фінансова звітність говорить про те, що EBITDA становить 2-3% і якщо ми будемо мати зростання собівартості на 4-5%, це означає, що наша EBITDA буде негативною, що своєю чергою призведе до збитків і скорочення бізнесу», — вважає Юрій Гордійчук.

Він зазначив, що в результаті український продукт буде менш конкурентний, ніж імпортний. Тому Юрій Гордійчук прогнозує зростання імпорту молочної продукції після прийняття закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зниження з 20% до 14% ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції» (законопроект №3656).

«Цей закон спрямований на мінімізацію податкових оптимізацій, пов'язаних з ПДВ. Молоко ніколи не брало участі в так званих скручування. Тому що це продукт не експортний, він короткого терміну зберігання і як він потрапив в цей законопроект — незрозуміло для переробників», — резюмував Юрій Гордійчук.

Виконано за допомогою Disqus