Агроасоціації просять ветувати закон про зниження експортного ПДВ до 14%

27 січня 2021 104 0
Агроасоціації просять ветувати закон про зниження експортного ПДВ до 14%
Kurkul.com

Учасники аграрного ринку просять ветувати закон про зниження ПДВ до 14% на сільськогосподарську сировину, оскільки це призведе до зростання собівартості харчових продуктів на 3-4% і зниження прибутковості переробних підприємств на 50-70%. Про це повідомляє Інтерфакс.

Так, окремі аграрні асоціації просять президента не підписувати закон №3656 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції».

«Ми звернулися до президента з проханням застосувати право вето до цього закону, оскільки він руйнує конкурентне середовище, наші виробники втрачають позиції на внутрішньому ринку, безсумнівно відбудеться збільшення імпорту в сфері виробництва молока, м'яса, м'ясних продуктів. Ця ініціатива матиме негативні соціальні наслідки, а також зростання цін для виробників», — заявив Олег Юхновський, глава аграрного комітету ТПП.

Зокрема, Леонід Козаченко, президент УАК, переконаний, що у разі підписання закону постраждають виробники борошна, молока та рослинної олії. За його словами, збанкрутують не менше третини виробників рослинної олії, які працюють на внутрішньому ринку.

Читати за темою: Законопроєкт про всеукраїнський референдум ухвалено

Виконано за допомогою Disqus