Екологи прогнозують потужні паводки в Україні

2 березня 2021 90 0
Екологи прогнозують потужні паводки в Україні
pixabay.com

Після рясних снігів і морозів до України прийшла відлига. Експерти прогнозують потужні паводки. Однак після відлиги земля вбере у себе воду і згодом добре вплине на врожай.

Про це розповів еколог, голова Національної екологічної ради України Олександр Чистяков, інформує ТСН.

«В центральній частині такого катастрофічного паводку не буде, звісно, там буде весняна повінь, але вона буде у мірах звичайної, природної, і на господарську діяльність це не вплине. А ось в Карпатах буде очікуватись дуже сильний паводок», — розповів Олександр Чистяков.

На думку Олександра Чистякова, найбільше від паводків постраждає Закарпатська область.

«За останнє десятиліття, через глобальне потепління, ми змістились на понад 200 кілометрів у бік півдня. І ті райони, які були степовими, вони стали посушливими, вони ледь не входять в регіони напівпустель. В основному постраждають наші південні області, такі, як Миколаїв, Херсон, Одеська область — там буде дуже серйозна засуха. Водночас карпатські регіони навпаки тепер будуть більш схильними до сильних злив, потопів тощо», — зазначив експерт.

Читати за темою: Синоптики розповіли, якою буде погода на початку весни 

Водночас Олександр Чистяков каже, що є й позитивні боки у такій кількості снігу, яка випала цьогоріч. Адже після відлиги земля вбере у себе воду і згодом добре вплине на врожай.

«Ця зима, з однієї сторони, для сільського господарства буде доброю, адже не було дуже сильних морозів, перед тим, як випав сніг. Тобто земля не промерзла і тому вона не втратила здатність поглинати воду. І тому, коли буде весняна повінь, то земля у себе все вбере. І це дуже добре, адже буде зволоження ґрунту», — переконаний еколог.

За словами Олександра Чистякова, зокрема, в Україні змінюється клімат, що безпосередньо впливає на урожайність.

Виконано за допомогою Disqus

+ 13° ... + 3°

Вітер

3м/с

Опади

8.7мм

Вологість

83%