Псевдофермер привласнив 1,2 тис. га землі, сподіваючись на зняття мораторію

14 січня 2016 87 0
Чернігівський псевдофермер провів махінацію з землею
an.od.court.gov.uaЧернігівський псевдофермер провів махінацію з землею

На Чернігівщині окремі особи, прикриваючи свою діяльність створенням фермерського господарства, намагаються отримати у користування значні площі, розраховуючи на припинення дії мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення, пише прес-служба Генеральної прокуратури України.

У 2013-2014 р. наказами колишнього керівництва головного управління Держземагентства у Чернігівській області приватній особі, мешканцю іншої області надано у користування землі сільськогосподарського призначення, розміщені на території трьох районів області, загальною площею близько 1200 га.

«Водночас реальних намірів займатися фермерським господарством громадянин не мав, оскільки технічні засоби для обробітку землі, відповідна освіта і досвід роботи у галузі сільського господарства, які є обов’язковою умовою для зайняття таким видом діяльності, у нього відсутні», — зазначається у повідомленні.

До того ж, фермерське господарство ним не створено, договори оренди землі не укладено, її обробіток не здійснювався. Внаслідок таких дій до місцевих бюджетів не надходили значні кошти у вигляді орендної плати.

Лише у грудні минулого року судами за позовами прокуратури у розпорядження держави вже повернуто понад 1 тис. га землі.

«На сьогодні до суду скеровано ще один позов до цієї ж особи про визнання протиправними та скасування наказів головного управління Держземагентства у області щодо затвердження документації із землеустрою та передачу в оренду земельних ділянок площею близько 190 га», — сказано у повідомленні.

Виконано за допомогою Disqus