ТОП-4 зиски України від торговельної війни з Росією

14 січня 2016 87 0
Від торговельної війни з Росією Україна отримає зиск в аграрній сфері
Вest-news.com.uaВід торговельної війни з Росією Україна отримає зиск в аграрній сфері

Від торговельної війни з Росією Україна отримає зиск в аграрній сфері, пише у своєму блозі на сайті «Новое время» заступник міністра аграрної політики та продовольства України Владислава Рутицька.

За її словами, по-перше, усвідомлення неминучості торговельної війни з Росією призвело до того, що український агробізнес отримав величезний стимул до модернізації і переорієнтації на ту частину світового ринку, яка працює за європейськими стандартами якості. Об'єм цієї частини глобального ринку значно більший за російський. Початок «гарячої фази» торговельного конфлікту тільки прискорить процес модернізації і нового якісного розвитку української агропромисловості.

По-друге, зменшуючи долю імпорту з Росії, українці допомагають власним виробникам. Якусь долю ринку, що звільняється, займуть товари з Європи та інших країн світу. Однак, найбільший зиск отримають українські виробники. Серед причин: «дешева гривня», споживацькі смаки, логістика, більша схожість продуктів.

Це дуже великий плюс, враховуючи скорочення нашого внутрішнього ринку і удар по виробникам від окупації Криму і війни на Сході.

По-третє, Україна отримує важелі впливу на Росію. Сьогодні дуже гостро стоїть питання транзиту українських товарів через територію Росії у країни Азії, у першу чергу у Казахстан. Режим торговельної війни дозволить нам вибудовувати власну систему тиску і врешті решт домогтися свого.

І четверте, нинішня ситуація — це сигнал всім іноземним інвесторам, які раніше дозволяли собі імпортувати в Україну свою продукцію з російських майданчиків. Зараз все гранично ясно.

«Ми встановили правила гри, які, хоч і у різних варіаціях, будуть діяти дуже довго. Тож тепер іноземні партнери будуть використовувати свої західні виробництва для постачання продукції в Україну. А деякі з них будуть розширювати потужності у нас, або й створювати нові виробництва. Це дозволить збільшити кількість робочих місць у харчовій галузі і залучити іноземні інвестиції», — пояснила вона.

Виконано за допомогою Disqus

- 10° ... - 13°

Вітер

3.3м/с

Опади

0мм

Вологість

78%