На Чернігівщині вивели екзотичну картоплю з фіолетовим та червоним м’якушем

16 березня 2021 102 0
На Чернігівщині вивели екзотичну картоплю з фіолетовим та червоним м’якушем
НВО «Чернігівеліткартопля»

Селекціонери науково-виробничого об’єднання «Чернігівеліткартопля», що в смт Седнів Чернігівської обл., вивели екзотичну картоплю з фіолетовим та червоним м’якушем і готують її до реєстрації в державному реєстрі рослин.
Про це повідомляє Укрінформ.

«Щороку ми подаємо на державну реєстрацію наші нові гібриди. У найближчому майбутньому сподіваємось зареєструвати сорти з кольоровим м’якушем: фіолетову картоплю «Либідь» та червону «Фурор». Перший сорт ми ще торік подали на випробування і маємо надію, що скоро вона буде занесена до реєстру», – розповів Ігор Шкурко, генеральний директор НВО «Чернігівеліткартопля», заслужений працівник сільського господарства України, кандидат економічних наук.

За його словами, сорт «Либідь» вивели шляхом схрещування одного з закордонних сортів-похідних дикорослої форми, знайденої колись у Перу, та власного сорту «Нагорода». Селекційна робота тривала понад 10 років.

Читати також: На Херсонщині вирощуватимуть експериментальні сорти картоплі

Як додав Геннадій Гайструк, заступник гендиректора з наукової роботи, для виведення оригінальних бульб на підприємстві висівають колекцію з понад 300 сортів. З ними й експериментують. Фіолетову картоплю теж стараються урізноманітнити.

«Ми працюємо над тим, щоб м’якуш бульби був і чисто фіолетовий і мав, скажімо, білі прожилки. Та найголовніше, звісно, — щоб ці сорти відзначалися добрими смаковими якостями й мати попит у споживачів», — зазначив він.

Читати за темою: На Львівщині побудують завод із безвідходної переробки картоплі

Споживачам насіння нових кольорових сортів седнівське підприємство продає вже кілька років, і попит на нього зростає. Для себе екзотичну бульбу купують дачники й городники, а підприємці та фермери беруть задля розмноження та перепродажу насіння.

«Щоправда, весь врожай минулого року «Чернігівеліткартопля» ще восени відвантажила європейській компанії, яка забажала вирощувати її для виробництва чипсів. Попит на таку картоплю в Європі зумовлений великою конкуренцією на ринку чипсів, однією з незайнятих ніш якого є виготовлення продукту незвичного кольору», — зазначив Ігор Шкурко

 

Виконано за допомогою Disqus

+ 21° ... + 13°

Вітер

1.3м/с

Опади

0.5мм

Вологість

83%