Фахівець розповів про способи боротьби із забур’яненістю озимих зернових

22 березня 2021 165 0
Фахівець розповів про способи боротьби із забур’яненістю озимих зернових
UKRAVIT

Посівам озимих зернових колосових культур після відновлення вегетації насамперед загрожують озимі та зимуючі бур’яни, які із настанням позитивних для розвитку температур розпочинають конкуренцію з культурами за ґрунтову вологу, елементи живлення, світло та простір. Про це розповіли фахівці UKRAVIT.

Зазначається, що одночасно, з підвищенням температур починають проростати й ярі бур’яни (ранні та пізні), які створюють додаткове навантаження за рахунок зростання рівня конкуренції за життєво необхідні ресурси. Тому якщо вчасно не взяти ситуацію під контроль і не ліквідувати цих «конкурентів», на максимальний врожай можна не розраховувати.

«Із підвищенням весняних температур бур’янова рослинність, особливо озимі та зимуючі види, розпочне активно вегетувати, що негативно позначиться на стані посівів озимих зернових колосових культур», — зазначив керівник агрономічного департаменту компанії «UKRAVIT» Олександр Мигловець.

Читати за темою: Названо ефективні добрива та стимулятори росту для високої врожайності культур

За його словами, по-перше, бур’яни, які формують велику листкову поверхню, в середньому випаровують у 2-3 рази більше води, ніж зернові колосові, висушуючи поверхневий шар ґрунту і провокуючи ґрунтову посуху.

«По-друге, внаслідок стрімкого росту бур’янів і за рахунок затінення культурних рослин відбувається пригнічення процесів фотосинтезу зернових, що в кінцевому результаті призводить до затримки росту та розвитку посівів. По-третє, бур’яни значно погіршують процес живлення основної культури. Вони поглинають елементи мінерального живлення, необхідні для забезпечення потреб зернових колосових культур, зокрема азот, який більшість аграріїв уже застосували для підживлення по мерзлоталому ґрунту. Бур’яни можуть суттєво знизити майбутній рівень врожайності, якщо не вжити заходів для їх контролю», — пояснив Олександр Мигловець.

Для створення сприятливих умов для росту та повноцінного розвитку озимих зернових колосових культур фахівець радить своєчасно провести обробку посівів страховими гербіцидами Вейрон (флуметсулам, 120 г/л + фроласулам, 80 г/л) або Голд Стар Екстра (трибенурон-метил, 563 г/кг + тифенсульфурон-метил, 187 г/кг) — залежно від видового складу бур’янів, які переважають на ваших полях.

Гербіцид системної дії Вейрон є дієвим рішенням проти однорічних і деяких багаторічних дводольних бур’янів, в тому числі стійких до сульфонілсечовин та 2,4-Д. Крім того, він здатен ефективно контролювати підмаренник чіпкий до фази 14 кілець і різні види падалиці соняшника. Діючі речовини швидко переміщуються до точок росту, внаслідок чого припиняється поділ клітин, ріст пагонів і кореневої системи бур’янів. Візуальні симптоми гербіцидної активності з’являються уже через 4-6 діб після обприскування.

Препарат має досить широке «технологічне вікно» застосування (від фази кущення до прапорцевого листка включно) та ефективно діє в широкому діапазоні температур. Крім того, Вейрон не проявляє післядії на наступні культури в сівозміні. 

«Для ефективного контролю однорічних дводольних бур’янів, у тому числі, стійких до 2,4-Д, та класичної падалиці соняшника оптимальним вибором стане гербіцид Голд Стар Екстра. Трибенурон-метил та тифенсульфурон-метил — системні діючі речовини, які блокують фермент ацетолактатсинтазу — ключовий ензим біосинтезу незамінних амінокислот. Вони швидко переміщуються до місць найбільшої меристематичної активності та призупиняють поділ клітин, що призводить до їх загибелі. Цей гербіцид контролює широкий спектр бур’янів, навіть найпроблемніші — гірчаки, осоти, падалицю ріпака та соняшника (класичну), кучерявець Софії, лободу білу, амброзію, щирицю та ряд інших», — розповів керівник агрономічного департаменту компанії «UKRAVIT».

При цьому, за його словами, Голд Стар Екстра високотолерантний до зернових культур і повністю розкладається на момент збирання врожаю, тому обмеження в сівозміні відсутні. Для досягнення максимальної ефективності дії проти середньочутливих або перерослих видів бур’янів необхідно додатково використовувати ПАР Тандем.

Виконано за допомогою Disqus