Реклама

Використання гуматів збільшує урожайність соняшника на 0,27 т/га — фахівець

22 березня 2021 99 0
Використання гуматів збільшує урожайність соняшника на 0,27 т/га — фахівець
Kurkul.com

Гумати виступають як органічні добрива та регулятори росту рослин. Гумусові речовини мають пряму всебічну дію на процеси росту рослин, тобто здійснюють їх регуляцію. Про вплив гумінових добрив на урожайність соняшника розповів Євгеній Вовненко, агроном компанії «Агротехносоюз», у матеріалі «Прибавки та прибутки від застосування гуматів: дані з полів» на SuperAgronom.com.

Кожна функціональна група фрагменту молекули гумінової кислоти виконує свою безпосередню роль, а таких груп дуже багато, тому дія гуматів на воду, ґрунт і всі стадії росту рослин багатогранна.

«Як правило, протягом вегетації на соняшнику проводять 2-3 внесення антистресантів та стимуляторів росту. Аналіз даних, отриманих за останні 4 роки (2017-2020 рр.) свідчить, що середній показник приросту від застосування гуматів за цей період коливався від 0,15 т/га до 0,27 т/га», — розповідає фахівець.

Читати також: Волинська обласна лабораторія розпочала виробництво біопрепаратів для захисту рослин

При цьому середній показник прибутку по роках був у межах від 1742 до 3185 грн/га, тоді як затрати на застосування — від 110 до 327 грн/га.

«Можемо підрахувати, що вклавши 1 грн на застосування препаратів німецького виробництва компанії HuminTech, незалежно від року, погодних умов та технології, можна додатково заробити в середньому від 10 до 16 грн», — підкреслив агроном.

Наведені результати застосування препаратів HuminTech на основних маржинальних культурах у різних регіонах України підтверджують, що якісні гумати справді забезпечують високі прибутки навіть за мінімальних затрат. А приріст можна отримати, незалежно від ґрунтово-кліматичних умов, технологій господарств та дії стресових чинників в умовах різних років.

Читати за темою: Названо ефективні добрива та стимулятори росту для високої врожайності культур

Виконано за допомогою Disqus

Реклама