Стало відомо, які штрафи можуть отримати водії сільгосптехніки при виїзді на поле

29 березня 2021 2761 0
Стало відомо, які штрафи можуть отримати водії сільгосптехніки при виїзді на поле
Kurkul.com

Настає пора весняно-польових робіт, сільськогосподарська техніка виїжджає на поле. Перший штраф, який може отримати водій трактора чи іншої СГ техніки — це штраф за відсутність номерного знаку. Повідомляє Дорожній адвокат.

«Всі, мабуть, помічали, що на тракторах та іншій сільськогосподарській техніці встановлено лише один номерний знак, замість двох. Навіть в сервісному центрі видають лише один знак на ці транспортні засоби. Однак, при першій зупинці працівники поліції звинувачують водія у тому, що нібито на тракторі мало б бути не один номерний знак, а два номерні знаки», — йдеться у повідомленні.

Як наслідок, інспектори виписують постанови про адміністративне правопорушення за відсутність двох знаків. Посилаються на п. 2.9.в ПДР та на підставі ч. 6 ст. 121 КУпАП виносять 850 грн штрафу.

Під час виписування цих штрафів працівники поліції «забувають» проаналізувати ДСТУ щодо особливостей номерних знаків сільгосптехніки по їх кількості. Вимоги інші, ніж до автомобілів.

Зазначається, що відповідно до п. 2.9.в ПДР заборонено керувати транспортним засобом без номерного знаку або з номерним знаком, що закріплений не в установленому для цього місці;

Згідно з ч. 6 ст. 121 КУпАП експлуатація транспортного засобу без номерного знаку або з номерним знаком, закріпленим у не встановленому для цього місці» тягне за собою накладення штрафу в розмірі 850 грн.

Читати за темою: На Полтавщині будують тунель для проїзду сільгосптехніки

При повторному порушенні штраф становить 1700 грн або громадські роботи на строк від 30 до 40 годин, з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого (ч. 7 ст. 121 КУпАП).

Однак, відповідно до п.п. 4.1 Національного стандарту ДСТУ 4278:2019 «Кількість знаків на транспортних засобах має бути:

  • на автомобілях: два знаки;
  • на тракторах, сільськогосподарській техніці та інших механізмах: один знак».

Водночас відповідно до пункту 4.2 Правила застосування Національного стандарту ДСТУ 4278:2019 знаки на транспортних засобах потрібно встановлювати лише в передбачених за конструкцією місцях, зазначених виробником.

Отже, для тракторів та іншої сільськогосподарської техніки передбачено встановлення лише одного номерного знаку! ДСТУ 4278:2019 не вимагає для трактора чи іншої СГ техніки двох номерних знаків.

При цьому, Національним стандартом ДСТУ передбачено встановлення номерного знаку у передбачених за конструкцією місцях, зазначених виробником. Відсутня конкретна вимога спереду чи позаду, а у місці — передбаченому виробником.

Таким чином, в діях водія сільгосптехніки, на якій встановлено всього один номерний знак, немає порушення за ч. 6 ст. 121 КУпАП. Як наслідок такі штрафи є протиправними та підлягають скасуванню.

Виконано за допомогою Disqus