В Україні майже втричі зріс попит на продукти бджільництва

9 квітня 2021 118 0
В Україні майже втричі зріс попит на продукти бджільництва
«Знатний Мед»

На фоні загострення пандемії Covid-19 та введення карантинних заходів, в Україні спостерігається значне зростання попиту на продукти бджільництва — насамперед, це пилок, перга та прополіс, а також настоянки. Про це Kurkul.com повідомив Валерій Курейко, бджоляр та співвласник Бджоло-Садиби «Знатний Мед».

«Сьогодні споживачі звернулися до віками перевірених засобів зміцнення імунітету. Прополіс, пергу, пилок, забрус та інші продукти замовляють набагато частіше і більше. Попит на продукти бджільництва зріс приблизно у 2,5 раза. Бували місяці, коли продажі були вищі, ніж по меду, чого раніше ніколи не було», — зазначив він.

Вартість багатьох продуктів бджільництва (особливо таких як перга, прополіс, маточне молочко) вища, ніж меду, тому на пасіці середніх розмірів продажі цих продуктів можуть приносити непоганий дохід і досягати частки 40% у загальному обсязі продажів за рік.

Читати також: Через погодні гойдалки взимку кількість бджолосімей зменшилася на 25% — фахівець

За  інформацією експерта, зростає інтерес і з боку закордонних партнерів, які активно вивчають можливості імпорту української продукції бджільництва — наприклад, до Литви, Польщі, Туреччини, Ізраїлю.

«Звичайно, продукти бджільництва, не є лікарськими чи антивірусними засобами самі по собі. Водночас вони є природними та не шкодять організму. Людина з хорошим імунітетом менше ризикує захворіти, а хвора — може швидше подолати хворобу», — вважає Валерій Курейко.

Варто зазначити, що дані по обсягам виробництва продуктів бджільництва в Україні відсутні. Але зрозуміло, що частка продуктів бджільництва у загальному обсязі виробництва медової продукції доволі невелика. Водночас, їх збір та обробка потребують ретельного підходу та постійної уваги.

Читати за темою: На Луганщині бджоляр виготовляє мед із фацелії та еспарцету

Виконано за допомогою Disqus