Реклама

У Франції постраждалим від морозів фермерам виділять €1 млрд

20 квітня 2021 54 0
У Франції постраждалим від морозів фермерам виділять €1 млрд
istockphoto.com

У результаті заморозків Франція цього року може втратити близько третини врожаю винограду, а на деяких плантаціях урожай може знизитися на дві третини. Влада країни створить «фонд солідарності» для допомоги виноробам та іншим працівникам сільського господарства, які постраждали від заморозків. Про це інформує RFI.

Зазначається, що на компенсацію втрат врожаю, яка може сягнути 65% після рекордних нічних холодів у квітні, в країні виділять €1 млрд.

За словами прем'єр-міністра Франції Жана Кастекса, гроші з фонду солідарності працівники сільського господарства отримають на додаток до субсидій, які вже виплачуються з бюджету.

«Допомога держави має відповідати цій виняткової ситуації. Заходи також мають бути винятковими», — заявив глава уряду.

Він зазначив, що серед заходів, які будуть вжиті найближчим часом — зниження ряду податків, виплати з бюджету співробітникам, які тимчасово залишилися без роботи, і прямі часткові компенсації втрат врожаю. Термінові виплати фермам, які найбільше постраждали від холодів, можуть бути перераховані в найближчі два тижні.

Читати також: У Франції сталося найбільше в історії вимерзання цукрового буряка

Нагадаємо, французьке сільське господарство зазнає втрат через холоди, що вдарили на початку квітня. Місцями температура опускалася до мінус семи градусів. В результаті заморозків Франція цього року може втратити близько третини врожаю винограду, а на деяких плантаціях урожай може знизитися на дві третини. Загальний оборот виноробів впаде приблизно на два мільярди євро.

«Найбільше від раптового похолодання постраждали абрикоси — втрати оцінюють у 60%. Персиків і нектаринів у Франції зберуть на третину менше, ніж зазвичай. Що стосується яблук, то, за найгіршими прогнозами, втрати можуть становити половину врожаю», — йдеться у повідомленні.

За словами власників ферм, йдеться про вкрай низький урожай, якого у Франції не спостерігали давно. На півдні країни буде поставлений антирекорд останніх 30 років. Востаннє схожі заморозки навесні там були в 1991 р.

Читати за темою: У Франції багаття для обігріву винограду призвели до отруєння людей

Виконано за допомогою Disqus

Реклама