Держпідтримку для малих фермерів збільшено на 40%

21 квітня 2021 431 0
Держпідтримку для малих фермерів збільшено на 40%
Kurkul.com

Сьогодні, 21 квітня, на засіданні Уряду прийнято постанову, яка розширює та вдосконалює державну підтримку фермерських господарств. Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Документ розроблено на підставі Указу Президента України в частині підвищення фінансової спроможності фермерів та малих сільськогосподарських виробників.

«Саме малі фермерські господарства, які мають в обробітку невеликі площі та обмежений фінансовий ресурс, найбільше потребують посиленої підтримки з боку держави. Щоб стимулювати розвиток малого фермерства, ми збільшили фінансову підтримку новоствореним фермерським господарствам, а також додали виплати на дорадництво», — прокоментував Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Зокрема, розмір бюджетної субсидії новоствореним ФГ збільшено з 3 000 грн до 5 000 грн на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар), але сумарно не більше 100 тис. грн на одне господарство.

Таким чином, допомогу збільшено на 40%.

Читати за темою: Фермери можуть отримати до 235 тисяч грн за втрачені посіви

Також запроваджено виплати у розмірі 36 тис. грн за сільськогосподарську дорадчу послугу. Крім того, розширено види корів, за які надаватиметься бюджетна дотація фермерським господарствам. 

Документ усуває адміністративні перешкоди при отриманні державної підтримки (зокрема, зменшується кількість поданих документів; скорочується час їх розгляду та прийняття рішення).

Виконано за допомогою Disqus