Реклама

Аграріям компенсують майже 190 млн грн за придбану техніку і обладнання

19 квітня 2021 56 0
Аграріям компенсують майже 190 млн грн за придбану техніку і обладнання
Kurkul.com

Минулого тижня Мінекономіки затвердило розподіл коштів у розмірі 189,4 млн грн сільгосптоваровиробникам, які придбали техніку та обладнання вітчизняного виробництва у грудні 2020 р. та у період з січня по березень 2021 р. Про це повідомляє «Інформаційно-аналітичний портал АПК України».

Зазначено, що кошти отримають 1833 аграрії, які за вказаний період придбали 2846 одиниць техніки та обладнання на загальну суму 909,2 млн грн.

«Для Уряду є важливим продовження фінансування програми по сільськогосподарській техніці, адже за роки своєї реалізації вона демонструє позитивні економічні ефекти. Так, наприклад, чисельність виробників сільгосптехніки з належним рівнем локалізації зросло з 40 підприємств у 2017 році до 210 підприємств у 2021 році, що сприяло розширенню кількості робочих місць щонайменше на 5 тисяч», — прокоментував Ігор Петрашко, Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Читати також: Аграріям не потрібно отримувати дозвіл на переміщення великогабаритної сільгосптехніки

Серед інших результатів програми за 4 роки її функціонування зазначається:

  • зростання інвестицій у розвиток машинобудування в галузі АПК – виробники с/г техніки модернізували своє виробництво на суму близько 2,5 млрд грн для підвищення якості продукції та освоєння нових видів сільгосптехніки;
  • у понад 2 рази (з 15,2% до 36%) зросла частка с/г техніки вітчизняного виробництва у формуванні загального ринку сільгосптехніки України;
  • майже у 20 разів збільшено номенклатуру вітчизняної с/г техніки — з 792 до 15 458 найменувань;
  • зріс фонд оплати праці — всі виробничі підприємства-учасники відповідно до вимог програми підняли фонд оплати праці щонайменше до 8% у собівартості виробленої/реалізованої продукції.

Читати за темою: Програму підтримки аграріїв розширено шістьма новими напрямками

Виконано за допомогою Disqus