Фермери можуть отримати до 235 тисяч грн за втрачені посіви

16 квітня 2021 233 0
Фермери можуть отримати до 235 тисяч грн за втрачені посіви
Kurkul.com

Деталі порядку відшкодування втрат від пошкодження посівів сільськогосподарських культур внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру мають низку вагомих моментів. Про це пише AgroPolit.com.

Зазначається, що заступник міністра Тарас Висоцький повідомив, що у Верховній Раді розглядається закон про агрострахування, і, зважаючи на цей факт, новим пунктом для отримання держдопомоги буде вимога про те, щоб аграрій не отримував страхового відшкодування за втрачений врожай.

«Якщо посіви були застраховані, врожай постраждав і фермер отримав страхову компенсацію за законом про агрострахування, то він не зможе розраховувати на додаткові виплати з програми держпідтримки. Однозначно, надалі буде розвиватися масове страхування, і це питання буде знято. Однак сьогодні поки що так», — пояснив Висоцький. 

Читати за темою: Трьом областям України загрожує опустелювання

Дотація надається на безповоротній основі у розмірі 4 700 грн на один га втрачених посівів, але не більше ніж 50 га посівів на одного отримувача та виплачується двічі на рік.

«Хотів би наголосити, що 50 га — це максимальна площа для одного господарства і незалежно від культур, які постраждали. Максимальна виплата — 235 тис. грн. Тобто, якщо підприємство обробляє 100 га, втратило посіви на 70 га, компенсацію воно отримає на 50 га. Однак, якщо форс-мажор стався з озимими, а потім — з ярими культурами (за різними випадками), то можна отримати допомогу двічі на рік», — пояснив Висоцький.

Він зауважив, що основним критерієм зупинки на показнику максимального відшкодування у 50 га стало обмежене фінансування, хоча всі розуміють, що показник до 100 га був би набагато доцільнішим.

Виконано за допомогою Disqus