Через весняні приморозки Україна може залишитися без урожаю фруктів

6 травня 2021 104 0
Через весняні приморозки Україна може залишитися без урожаю фруктів
pixabay.com

Через аномальні морози та весняні снігопади українські садівники б’ють на сполох, адже можуть залишитися без урожаю. Про це інформує Апостроф TV

«Зима теж була холодною цього року. Дуже багато замерзло все. Вони ледве-ледве намагаються відійти — і знову заморозки», — розповідає садівник Олександр Колодяжний.

Він уже 15 років займається садівництвом. Цього року побоюється, що фрукти через негоду не виростуть. Адже, за його словами, наразі через холодну погоду навіть бджоли не літають, необхідні для запиленні. Тому садівник вважає, що будуть проблеми з урожаєм, навіть якщо потеплішає.

«Цього року склалися якісь унікальні погодні умови, які певною мірою затримали посівну кампанію. Тому що не було тих ефективних температур, які потрібні для того, щоб нормально рослини зійшли», — зазначив доктор сільськогосподарських наук Віктор Вергунов.

Читати також: Польські садівники через морози втратили врожай ягід

Але експерти заспокоюють, що великої біди для врожаю погода не наробила. Попри те, що квітневі заморозки вдарили по посівам, а ґрунт недостатньо зволожений, Українська зернова асоціація прогнозує цього року чи не найкращий урожай за всю історію України. Втім тепло в Україну прийде вже з наступного тижня.

«Найближчі перспективи весняної погоди до середини травня будуть ось такими мінливими і утримуватися. Тобто поки немає такого стабільного тепла або спеки навіть. Помірне тепло, вночі, звичайно, трошки прохолодніше», — пояснює синоптик Укргідрометцентру Наталія Птуха.

Проте, низькі температури і дощі завадили раннім кісточковим і ягодам. Тому чекати в цьому році дешевих черешень або полуниці не варто.

Читати за темою: На Черкащині рятують фруктові сади від заморозків за допомогою сучасних технологій

Виконано за допомогою Disqus