Фермери Харківщини відмовляються від вирощування картоплі

7 травня 2021 88 0
Фермери Харківщини відмовляються від вирощування картоплі
pixabay.com

Фермери Харківщини в останні роки відмовляються від вирощування картоплі та активно розводять раніше екзотичні для краю сорти винограду і персики. Про це розповів агроном і фермер Сергій Цвєтков, інформує objectiv.

«Перші роки я висаджував по 4 га картоплі — і отримував непогані врожаї, тому що клімат був зовсім іншим. Бували випадки, наприклад, що навантажений віз з картоплею двома тракторами з поля не могли витягнути. Тому що йшли дощі, було сиро, вологи вистачало. В останні роки від картоплі і я, і сусіди відмовилися повністю. Картопля — це рослина, яка росте високо в горах, в Андах, де немає спеки. Вона не переносить спеку», — пояснив Сергій Цвєтков.

Зазначається, що потепління відкрило перед власниками господарств Харківщини вирощувати нові екзотичні культури.

«З досвіду можу сказати, що в роки моєї молодості, якщо персик у когось був — це була велика дивина. Такою ж дивиною кілька десятків років тому було вирощування «благородних» сортів винограду в Харківській області. Сьогодні ж цим нікого не здивуєш», — розповів фермер.

Читайте також: В Україні вирощуватимуть нові сорти ожини

За його словами, наразі в Харківській області є виноградники, які мають площу 10-15 і більше га, тобто професійні виноградники.

«Світова селекція по морозостійкості просунулася — до мінус 30 і сильніше морози витримують сучасні сорти винограду. Вони стійкі більш-менш до хвороб. І ця культура стала повсякденною, місцевою. Кожен дачник її у себе висаджує і намагається вирощувати. З’явився в Харківській області і вже працює кілька років Клуб виноробів. У нас вже на професійному рівні починають деякі виноградарі вино робити», — поділився Сергій Цвєтков.

Виконано за допомогою Disqus