У світі збільшиться дефіцит цукру

15 травня 2021 124 0
У світі збільшиться дефіцит цукру
istockphoto.com

На тлі зростання ціни на етанол у Бразилії погіршиться глобальна криза пропозиції цукру, адже споживачі користуються пом'якшенням обмежень на Covid-19 і знову подорожують, збільшуючи споживання біопалива. Це означає, що заводи можуть почати переробляти більше цукрової тростини в етанол, а не в цукор. Про це інформує Bloomberg.

«Біопаливо «потенційно більш прибуткове, особливо для тих підприємств, які відчувають фінансові труднощі», — повідомив Майкл Макдугалл, керуючий директор Paragon Global Markets.

Минулого тижня на заводах у Сан-Паулу ціни на етанол підскочили на 10% — до найвищого рівня за період з 2000 р. Запаси тростини і без того обмежені через сильну посуху, яка знижує врожайність в Бразилії. За даними галузевої групи Unica, в першій половині квітня збирання тростини зменшилося на 31%, у порівнянні з минулим роком.

Читати також: В Україну почали завозити цукор-сирець з тростини

«Бразилія не може просто імпортувати етанол для полегшення поставок, тому що ціни ростуть в інших країнах-експортерах, таких як США, де в міру проведення вакцинації також збільшується кількість використовуваних автомобілів і поїздок. Насправді ціни на етанол із кукурудзи в США настільки високі, що бразильське біопаливо може стати більш вигідним. За останні 12 місяців у США ціни на етанол майже подвоїлися», — йдеться у повідомленні.

На цей час цукор у Бразилії як і раніше більш прибутковий, ніж етанол, коли мова йде про експорт. Виробник BP-Bunge Bionergia повідомив, що надбавка за цукор складе до 3 центів/фунт до жовтня, а потім знизиться до цента. Етанол також стає відносно дорожчим за бензин у Бразилії, а це означає, що попит може скоротитися. Бразильські водії використовують обидва види палива і зазвичай вибирають дешевше.

Ще один фактор, який може послабити дефіцит цукру: велика частина цукру цьогорічного виробництва в Бразилії вже продана заздалегідь на експортних ринках.

«Перш ніж переробляти більше тростини в етанол, заводи повинні будуть заплатити дороге мито за розірвання контрактів», — прокоментував Бруно Ліма, керівник цукрового відділу в StoneX Group Inc. у Бразилії. 

Читати за темою: Цукор подешевшає до червня 2021 року — експерт

Виконано за допомогою Disqus

+ 12° ... + 3°

Вітер

2.4м/с

Опади

0мм

Вологість

72%