Мінагрополітики та ЄБРР запускають на Півдні пілотний проект з меліорації

16 травня 2021 45 0
Мінагрополітики та ЄБРР запускають на Півдні пілотний проект з меліорації

Мінагрополітики та ЄБРР впроваджують Національний проєкт зрошення на Півдні України. Про це йшлось під час зустрічі Міністр аграрної політики та продовольства України Романа Лещенка з директором Європейського банку реконструкції та розвитку в країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне.

Під час зустрічі сторони обговорили впровадження Національного проєкту зрошення на Півдні України. Міністр зазначив, що в Україні налічується 5,48 млн га меліорованих, у тому числі 2,17 млн га зрошуваних і 3,3 млн га осушуваних земель з відповідною меліоративною інфраструктурою. У 2019 році фактично поливалось близько 550 тис. га сільськогосподарських угідь. Наразі українські системи зрошення застарілі та зношені, і потребують відновлення, – одними державними дотаціями проблему не подолати.

«Мінагрополітики вже готується до створення державної агенції меліорації, спроможної розвивати цей напрям. Зараз фіналізуємо технічну документацію пілотного проєкту з ЄБРР в Одеській області. Первинно реалізуємо національний проєкт зрошення на Півдні, а далі — масштабуємо на всю країну», — зазначив Роман Лещенко.

Директор Європейського банку реконструкції та розвитку в країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне зазначив, що бачення впровадження Стратегії проєкту зрошення на Півдні України повністю збігається з позицією міжнародних партнерів.

Читати за темою: Через перекриття Північно-Кримського каналу страждають фермери Херсонської області

Виконано за допомогою Disqus