В Україні продовжує дорожчати цукор попри врегулювання цін

24 травня 2021 210 0
В Україні продовжує дорожчати цукор попри врегулювання цін
pixabay.com

В Україні продовжує дорожчати цукор. З кожним місяцем його ціна невпинно зростає. Зокрема в порівнянні з квітнем 2020 р. його вартість збільшилася на 10,49 грн/кг. Про це інформує biz.today.ua.

У квітні цього року його роздрібна ціна склала в середньому 25,63 грн/кг. А в березні в роздріб він коштував 24,38 грн/кг. При цьому в квітні 2020 р. за 1 кг цукру просили 15,14 грн.

Для стабілізування цін на цукор уряд збільшив квоту на імпорт цукру, дозволивши імпортерам завезти в Україну понад 40 тис. т готового продукту. Така кількість цукру була ввезена в Україну з січня по квітень 2021 р. Минулого року цукор теж ввозили в Україну, але при цьому величина імпорту за січень-квітень 2020 р. склала лише 577 т.

Читати за темою: У світі збільшиться дефіцит цукру

Крім того, ще 40 тис. т цукру було ввезено в Україну з нульовою ставкою мита — в рамках Угоди про асоціацію з ЄС.

«Мінекономіки сподівається, що ввезення цукру-сирцю з його подальшою переробкою дозволить збити ціну на цукор, яка зараз коливається в діапазоні від 23 до 27 грн/кг», — йдеться у повідомленні.

Водночас в уряді є підстави вважати, що зростання ціни на цукор обумовлено не тільки об'єктивними економічними причинами, а почасти є наслідком монопольної змови групи компаній «Астарта» і ТОВ «Радехівський цукор» (Львівська обл.).

«АМКУ вважає, що вони підняли ціни на цукор ще тоді, коли в Україні не було дефіциту. Поки відчутних результатів цього розслідування не видно: цукор в Україні як дорожчав, так і дорожчає», — зазначає видання.

Читати також: На Гнідавському цукровому заводі розпочався сезон цукроваріння

Виконано за допомогою Disqus

+ 13° ... + 3°

Вітер

2.4м/с

Опади

0мм

Вологість

71%