Перший в Україні сільський геопортал створено на Чернігівщині

25 травня 2021 54 0
Перший в Україні сільський геопортал створено на Чернігівщині
Kurkul.com

Кіптівська територіальна громада першою в Україні створила сільський геопортал та збільшила доходи від використання земельних ресурсів на 40%. Про це розповів Володимир Кучма, голова громади та заступник голови Всеукраїнської асоціації громад, йдеться у повідомленні спільноти «ОТГ-Інформ Чернігівщина» у Facebook.

Зазначається, що участь у проєкті Кіптівська громада розпочала в 2017 р., станом на сьогодні портал постійно оновлюється та поповнюється інформацією.

«Оскільки основним ресурсом збагачення бюджету сільських громад є земля, рівень доходів буде прямо пропорційно залежати від ефективності її використання», — повідомив голова громади.

За результатами пілотного проєкту громаді вдалось створити повноцінну базу даних про всі земельні ділянки у її межах та розробити електронну карту перспективного використання земель.

«Завдяки цьому проєкту підвищилась інвестиційна привабливість громади, спростився пошук потенційних земельних ділянок для інвесторів», — наголосив Володимир Кучма.

Читати також: Портал геопросторових даних буде у повному вільному доступі з травня

Перший в Україні сільський геопортал дав можливість громаді ефективно залучати потенційних інвесторів, спростив процес обліку та контролю земельних ділянок громади, з'явилась можливість організації та постійного контролю за використанням земель, виявленням меж сільських землекористувачів, власників землі та встановленням меж дій їхніх ділянок, виявлення земельних ділянок, що не використовуються або використовуються нераціонально чи незаконно.

До того ж значно скоротились витрати жителів при виготовленні землевпорядної документації та час для присвоєння кадастрового номера земельній ділянці.

«Також інформаційна база наявних земельних ресурсів дозволила громаді сформувати вектор перспективного розвитку територій та забезпечити більш ефективне просторове планування території», — йдеться у повідомленні.

Читати за темою: Президент підписав закон 2194 щодо земельної децентралізації

Виконано за допомогою Disqus