Ягідники воюватимуть за експортні ринки — думка

25 травня 2021 155 0
Ягідники воюватимуть за експортні ринки — думка
pixabay.com

Цього сезону очікують вищий, ніж торік урожай ягід та загострення боротьби за експортні ринки, за якої конкуренти України можуть декларувати нижчі ціни на ягоди, зокрема, лохину. Про це повідомляє журнал «Плантатор».

«Найімовірніше, гравців галузі ягідництва очікує доволі складний сезон 2021. Якщо в минулому сезоні проблем як із ціною, так і зі збутом не було (була проблема з врожайністю), то цього року за умови пристойного врожаю слід буде очікувати на справжню війну за експортні ринки, а Україна навіть у нашому регіоні — далеко не єдиний постачальник ягідних культур, зокрема й лохини», — йдеться у повідомленні. 

За словами Олександра Хорева, керівника проєкту «АПК-Інформ: овочі і фрукти», сусідні Сербія та Польща доволі активні. З огляду цін минулих сезонів, поляки можуть декларувати суттєво нижчі ціни на ягоди, ніж в Україні.

«Тож за ринки цього року доведеться поборотися», — сказав він.

Читайте також: Негода знищила третину врожаю у черешневих садах Мелітополя

А економіст інвестиційного центру ФАО Андрій Ярмак розповів, що в України в ягідному секторі (зокрема, у виробництві лохини, на яку зараз роблять ставку багато підприємців), немає великих переваг у порівнянні з іншими країнами. Україна не має кліматичних плюсів, а потенціал продуктивності в нас навіть менший, ніж у країнах ЄС. Певною перевагою можна вважати хіба що низьку вартість робочої сили, але із самими працівниками і в нас, і в інших країн зараз великі проблеми. 

Тим часом нарощується виробництво лохини у країнах Субсахарської Африки.

«Клімат там для лохини ідеальний: майже для кожного тамтешнього регіону можна знайти свій сорт ягоди. Оскільки тут є велика кількість молодого населення та дешевої робочої сили, вони цілком можуть зайняти провідне місце в поставках до Близького Сходу та країн Азії», — вважає Андрій Ярмак.

Виконано за допомогою Disqus

+ 16° ... + 3°

Вітер

1.5м/с

Опади

0мм

Вологість

65%