Економічний ефект від ринку землі у перші пів року буде мінімальний — Лещенко

27 травня 2021 26 0
Економічний ефект від ринку землі у перші пів року буде мінімальний — Лещенко
Kurkul.com

З точки зору економіки ефект від запровадження ринку землі з 1 липня до кінця року буде мінімальним. Про це заявив Роман Лещенко, міністр аграрної політики та продовольства, в інтерв’ю LB.ua.

«Ми зробили таким чином, що іноземці зможуть придбати землю в Україні лише через референдум, юридичні особи — з 2024 р., і то не факт. Будемо дивитися. Зараз зможуть купувати лише українці в обмеженнях до 100 га. Ми відстежуємо всі транзакції — хто купив, за скільки, за який період та де взяв гроші на це все. Ми робимо дуже консервативну земельну реформу — м’яку, поетапну, без будь-яких різких рухів», — пояснив він.

Роман Лещенко зазначив, що транснаціональні компанії, агрохолдинги, українські банки з іноземним капіталом не зможуть вільно консолідувати земельні масиви.

«Фактично, коли нам говорять про те, що не можна землю продавати, то вона давно по схемах вся продається. Ми просто легалізуємо те, що і так існує. Але ми поставили обмеження», — додав він.

Нагадаємо, на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Земля» міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко озвучив найважливіші цілі Мінагрополітики найближчим часом, одна з яких — запустити ринок землі з 1 липня 2021 року відповідно до всіх законодавчих процедур.

Виконано за допомогою Disqus