В Україні картопля не буде дешевою — фахівець

28 травня 2021 120 0
В Україні картопля не буде дешевою — фахівець
depositphotos.com

Те, що в супермаркетах імпортна молода картопля коштує удвічі дешевше вітчизняної — тимчасове явище. Проте, дешевою вона вже ніколи не буде. Про це повідомив Олександр Хорєв, керівник проєкту «АПК-інформ: овочі й фрукти», передає Gazeta.ua.

«Поки що пропозиція вітчизняної недостатня. У фермерів вона вже в рази дешевша, ніж в супермаркетах. І це молода картопля. Не треба її плутати з ранньою. Картопля з тонкою шкуркою, яка легко зчищається — це молода. Її не можна зберігати довго і треба вживати одразу. Вона буде дорогою. Але ще тиждень-два і ціна на картоплю скотиться до рівня загального діапазону, окрім імпортного. Імпортний діапазон завжди буде варіюватися від відстані до країни-постачальника та якості картоплі», — зазначив він.

За словами експерта, картопля в Україні перетворилася з сировини на продукт.

Читати також: Україна зменшила імпорт картоплі на 12%

«Картоплю раніше можна було купити кругом. Ми її звикли брати мішками. Це такий ходовий товар, який має бути з запасом. Наприклад, спаржу фасовану по 400 г ми обираємо як продукт. Картоплю ніхто раніше не рахував. Вона вважалась сировиною», —зауважив Олександр Хорєв.

Він повідомив, що в Україні виробляється мільйони тонн картоплі. Позаминулого року з Росії тільки офіційно ввезли 0,5 млн т, коли був неврожайний рік.

«В Україні понад 90% виробництва картоплі — не комерційне, від господарств населення сільської місцевості. Неврожайний рік показав, що як нема своєї картоплі, то будемо її завозити. Водночас наші комерційні виробники і постачальники почали робити з картоплі продукцію. Минулий можна назвати започаткуванням зміни культури споживання картоплі в Україні. Люди тепер ставляться до неї як до продукту, а не сировини. Почали купувати окремі сорти для смаження, для фрі, для варіння. Зважають на окремі розміри овоча, якщо роблять різні страви. Тому і на імпортну, і на нашу картоплю за різними цінами є попит. Картопля дешевою вже ніколи не буде», — підсумував експерт.

Читати за темою: Озвучено ціни на спаржу в Україні

Виконано за допомогою Disqus

+ 17° ... + 6°

Вітер

2.4м/с

Опади

0мм

Вологість

81%