Післясходові гербіциди врятують до 80% майбутнього урожаю сої — фахівець

31 травня 2021 204 0
Післясходові гербіциди врятують до 80% майбутнього урожаю сої — фахівець
UKRAVIT

Через надмірну забур’яненість втрати майбутнього урожаю сої можуть сягати від 30 до 80%. Навіть у разі початкового належного ґрунтового захисту, необхідно застосовувати післясходові гербіциди, тим паче враховуючи, що гідротермічні умови травня сприяють стрімкій появі та росту бур’янів. Про це попереджають фахівці компанії «UKRAVIT».

«Як відомо, соя має досить тривалий гербокритичний період — майже до цвітіння, коли починають змикатися міжряддя, і в цей період вона не здатна конкурувати з бур’янами за елементи живлення, вологу, простір і світло. Тож ефективний гербіцидний захист — одна із запорук її повноцінного росту і розвитку в цей період і, відповідно, формування високого рівня майбутньої врожайності. Тому в умовах агросезону-2021 для контролю бур’янової рослинності в посівах сої окрім ґрунтового захисту необхідно застосовувати ефективні страхові схеми», — зазначає Олександр Мигловець, керівник агрономічного департаменту «UKRAVIT».

Для полів із високим рівнем забур’яненості такими видами бур’янів, як лобода біла, амброзія полинолиста, дурман та інші експерт рекомендує обрати суміш препаратів Флагман + Формула. Також для знищення широкого спектра дводольних і злакових бур’янів, в тому числі й перерослих, можна використати комбінацію гербіцидів Флагман + Імі-Віт.

Читати також: Фахівці розповіли, як боротися із бур’янами у посівах кукурудзи

Гербіцид Флагман на основі бентазону володіє контактною дією та призводить до незворотного процесу блокування роботи фотосинтетичної системи, припинення процесів поділу та росту клітин і відмирання бур’янів. Він контролює широкий спектр дводольних видів бур’янів і при цьому є селективним щодо культури.

Гербіцид Формула володіє системною дією. Тифенсульфурон-метил у його складі блокує фермент ацетолактатсинтазу — ключовий ензим біосинтезу незамінних амінокислот (ізолейцин, лейцин і валін). Препарат знищує надзвичайно широкий спектр сегетальної рослинності, в тому числі й деякі багаторічні види, які проростають із насіння, й при цьому є селективним щодо культури. Крім того, він має низьку норму застосування та не обмежує чергування культур у сівозміні.

Імі-Віт — гербіцид на основі імазамоксу. Ця діюча речовина потрапляє до меристематичних тканин або ділянок росту по ксилемі та флоемі, інгібує синтез ацетолактатсинтази (ALS), ферменту, який бере участь у синтезі незамінних амінокислот — валіну, лейцину, ізолейцину, необхідних для синтезу білка і росту клітин, і згодом це призводить до загибелі бур’янів. Препарат контролює широкий спектр однорічних дводольних і злакових видів бур’янів. Дія на бур’яни відбувається як через листкову поверхню, так і через кореневу систему. Крім того, за рахунок ґрунтової дії він має здатність стримувати появу наступних хвиль сходів бур’янів (за наявності ґрунтової вологи).

Читати за темою: Названо дієві способи захисту прапорцевого та підпрапорцевого листків озимих

Виконано за допомогою Disqus

+ 14° ... + 3°

Вітер

2.1м/с

Опади

0мм

Вологість

71%