Названо дієві способи захисту прапорцевого та підпрапорцевого листків озимих

17 травня 2021 213 0
Названо дієві способи захисту прапорцевого та підпрапорцевого листків озимих
UKRAVIT

Волога дощова погода, яка останнім часом панувала практично по всій території України, у поєднанні із подальшим підвищенням температури повітря створить сприятливі умови для розвитку та поширення небезпечних хвороб озимих зернових культур, а також розповсюдження шкідників. В таких умовах особливо важливо подбати про належний захист прапорцевого та підпрапорцевого листків культури. Про це наголошують фахівці компанії «UKRAVIT».

Вони зазначають, що за даними наукових досліджень, понад 40% майбутнього врожаю формується саме за рахунок прапорцевого листка. Крім того, окремі хвороби прапорцевого листка здатні в подальшому інфікувати й колос, що негативно вплине на кількісні та якісні показники врожаю.

«Прапорцевий та підпрапорцевий листки пшениці озимої відіграють надзвичайно важливу роль у формуванні врожаю, а саме забезпечують понад 60% від загального рівня. Накопичені в листках асимілянти безпосередньо впливають на формування зерна та його масу. Відповідно, якщо ці листки будуть уражені хворобами та пошкоджені шкідниками, продуктивність культур буде знижуватися за рахунок зменшення площі листової пластинки і, відповідно, порушення процесу фотосинтезу, що негативно впливає на накопичення поживних речовин, необхідних для формування якісних та кількісних показників зерна», — зазначає керівник агрономічного департаменту «UKRAVIT» Олександр Мигловець.

Читати також: Названо інсектициди для захисту посівів озимого ріпаку та садів під час цвітіння

За його словами, гідротермічні умови, що склалися в цей період, сприяють поширенню в посівах небезпечних хвороб: так, наразі на озимих зернових культурах спостерігається прогресування септоріозу, борошнистої роси; подекуди культури інфіковані піренофорозом, а у посівах ячменю розвиваються різні види плямистостей. Одночасно, в посівах виявлені хлібні п’явиці, клоп шкідлива черепашка, трипси та деякі інші шкідники. Якщо в цей період повноцінно не захистити прапорцевий та підпрапорцевий листки пшениці та ячменю від хвороб і комплексу шкідників, особливо трипсів, аграрій може отримати суттєве зниження врожайності.

Для надійного захисту прапорцевого та підпрапорцевого листків від широкого спектра хвороб фахівець рекомендує застосувати високоефективний фунгіцид Капітал (азоксистробін, 150 г/л + ципроконазол, 60 г/л + епоксиконазол, 50 г/л). Препарат здатен контролювати збудників із 4-х класів — Аскоміцети, Базидіоміцети, Дейтероміцети та Ооміцети і має виражену лікувальну дію проти багатьох небезпечних хвороб. Завдяки поєднанню трьох діючих речовин він забезпечує високоефективний і тривалий контроль широкого спектра хвороб як обробленої рослини, так і нового приросту. 

Читати за темою: Фахівець порадив, як усунути температурний стрес у озимих культур

Окрім фунгіциду Капітал, також рекомендовано застосовувати трикомпонентний продукт Акула (прохлораз, 300 г/л + тебуконазол, 140 г/л + ципроконазол, 50 г/л). Діючі речовини, що входять до складу фунгіциду Акула, мають різний механізм дії, що забезпечує високу ефективність препарату проти патогенів. Препарат має профілактичну, лікувальну та викорінюючу дію, відрізняється високою ефективністю проти збудників небезпечних грибкових хвороб, а також здатен контролювати раси збудників хвороб листя і колосу, що проявляють резистентність до бензимідазолів.

Фахівці UKRAVIT зазначають, що для повноцінного захисту рослин, до фунгіцидів необхідно обов’язково додати двокомпонентний інсектицид Венон (клотіанідин, 200 г/л + альфа-циперметрин, 100 г/л). Він забезпечує демонструє високу ефективність проти широкого спектра шкідників (сисних і листогризучих). За рахунок поєднання діючих речовин із різними механізмами дії він забезпечує швидкий «нокаут-ефект» при знищенні широкого спектра шкідників і одночасно — тривалий період захисної дії та попереджує появу резистентності. А завдяки системній дії препарат надійно захищає навіть необроблені частини рослин.

Виконано за допомогою Disqus