Закон про ринок землі несе небезпеку для органічного виробництва — фермер

7 червня 2021 90 0
Закон про ринок землі несе небезпеку для органічного виробництва — фермер

Через недосконалість закону про ринок землі в Україні може зникнути органічне виробництво. Про це розповів керівник «Ріттер Біо Агро» і «Дедденс Агро» Віктор Щербачук, інформує Еспресо.Захід.

«Закон про ринок землі несе небезпеку для органічного виробництва, оскільки не захищає виробників органічних продуктів. Виробникам, які використовують «хімію», нічого не заважає завдавати шкоди органічним господарствам. Через це в Україні органіка може просто зникнути», — зазначив фермер.

За його словами, після впровадження ринку землі, великі агрохолдинги викуплятимуть великі частки землі поряд із полями з органікою. Вони можуть обробляти землю шкідливими речовинами, які неприпустимі поруч з вирощенням органічної продукції.

«Щоб розпочати вирощувати органіку, потрібен перехідний період для землі, який становить два роки. Збиток перехідного періоду становив для нас $3,6 млн. Тому врегулювання сусідства є вкрай необхідне», — пояснив Віктор Щербачук.

У цьому випадку закон про ринок не захищає виробників органіки. Наприклад, в Австрії для такого врегулювання діє закон, згідно з яким власник поля, де використовуються хімікати, викупляє всю органічну продукцію, на яку мали вплив ці хімікати.

Читайте також: Стало відомо, хто має право пільгового викупу землі

Виконано за допомогою Disqus

+ 15° ... + 5°

Вітер

2.7м/с

Опади

0мм

Вологість

58%