У 2021 році Україна забезпечить себе власним цукром

11 червня 2021 76 0
У 2021 році Україна забезпечить себе власним цукром
depositphotos.com

За останній рік вартість українського цукру змінювалася із фантастичною швидкістю. Попри те, що наразі ситуація досить стабільна, не за горами початок сезону закруток, що стимулює виробників змінювати ціни. Яка буде вартість продукту розповів Назар Михайловин, аналітик Національної асоціації цукровиків України «Укрцукор», передають comments.

«З початку року вартість цукру у виробників зросла майже на 13% — з 18,70 до 21,30 грн/кг із ПДВ. Підвищення ціни в середньому відбулося на 2,6 грн, що, відповідно, відбилося і на кінцевій вартості товару в магазинах», — зазначив експерт.

За його словами, причиною подорожчання насамперед були несприятливі погодно-кліматичні умови, які спостерігалися минулого року. Також — зменшення площ посіву цукрових буряків, зниження їх урожайності та зменшення обсягів надходження цукросировини на цукрові заводи.

При цьому Назар Михайловин стверджує, що протягом останніх двох місяців цінова ситуація на внутрішньому ринку стабілізувалася. Цінники демонструють цифри в межах 21-21,70 грн/кг з ПДВ залежно від якості цукру.

Читати за темою: В Україні продовжує дорожчати цукор попри врегулювання цін

«Пропозиція в повному обсязі забезпечує попит. Крім того, в Україну у поточному році імпортовано 40 тис. т цукру білого та 60 тис. тонн цукру-сирцю тростинного. До кінця червня очікується надходження ще 30 тис. т цукру-сирцю тростинного в межах тарифної квоти», — каже експерт.

Окремо аналітик зазначає, що площі посівів цукрових буряків стабільно скорочуються впродовж останніх 10 років і це дуже негативно впливає на цукрову галузь.

«Цього року посіяно 228 тис. га цукрових буряків, що при сприятливих погодно-кліматичних умовах дозволить забезпечити потреби внутрішнього ринку цукром власного виробництва в повному обсязі та стабілізувати цінову ситуацію», — стверджує Назар Михайловин.

Читати також: Запровадження нульового мита на імпорт цукру підтримано Кабміном

Виконано за допомогою Disqus

+ 34° ... + 23°

Вітер

2.3м/с

Опади

0мм

Вологість

59%