Україні не загрожує посуха — Адаменко

17 червня 2021 300 0
Україні не загрожує посуха — Адаменко
Kurkul.com

Погодні умови в Україні наразі дуже сприятливі для розвитку ранніх зернових культур, на території країни практично немає площ, яким загрожує посуха. Про це розповіла керівник агрометеорологічного відділу Гідрометцентру України Тетяна Адаменко, інформує агентство «Інтерфакс-Україна».

«Якщо не зважати на локальні проблеми на кшталт граду або підтоплень, то ситуація дуже хороша, в землі прекрасний ресурс вологи. Практично немає площ, яким загрожує посуха, що в останнє десятиліття для України незвично», — зазначила метеоролог.

За її словами, наразі зарано оцінювати вплив погодних умов на врожайність зернових культур, оскільки їх вегетація лише розпочалася.

За словами Тетяни Адаменко, в Україні завершується період інтенсивних дощів і 17-19 червня відбудеться зміна синоптичних процесів до періоду високих температур у денний і нічний час.

Читайте також: Херсонські аграрії можуть втратити до 25% врожаю зерна

Вона уточнила, що в південних областях розпочалося визрівання озимого ячменю, для якого наявна кількість вологи в ґрунті може бути надмірною.

При цьому для розвитку на всій території України ключових експортних культур — кукурудзи та соняшнику — наразі достатньо і вологи, і тепла.

Керівник агрометеовідділу назвала низьку температуру повітря основним стримувальним чинником розвитку плодоовочевих культур, відзначивши недостатність даних про їхній стан у держструктури, оскільки вони вирощуються переважно в невеликих приватних господарствах.

За її даними, після завершення періоду інтенсивних дощів цього тижня для плодоовочевої продукції встановиться оптимальний режим розвитку.

Виконано за допомогою Disqus

- 3° ... - 6°

Вітер

1.7м/с

Опади

0мм

Вологість

67%