Мін’юст оприлюднив покрокову інструкцію із землепродажу

11 липня 2021 2164 0
Мін’юст оприлюднив покрокову інструкцію із землепродажу

Міністерство юстиції України оприлюднило покрокову інструкцію для землевласників, як підготуватись до продажу паю. Про це повідомляє АgroРolit.com за інформацією пресслужби відомства.

«Від початку липня українці отримали законну можливість розпоряджатися власними земельними ділянками сільськогосподарського призначення», — повідомили у відомстві. 

КРОК 1️. Перевірити правильність кадастрового номера в Державному акті на землю або на Публічній кадастровій мапі map.land.gov.ua.

КРОК 2️. Визначити, чи є особи з переважним правом купівлі. За законом — це орендар вашої земельної ділянки. Власник землі в першу чергу має запропонувати купити ділянку саме орендарю або особі, якій орендар передав своє переважне право на викуп.

КРОК 3️. Зібрати необхідні документи: перелік можна знайти на сайті Міністерства юстиції України.

КРОК 4. Зрозуміти, як формується ціна. Ціна купівлі — продажу землі — це договір між вами та покупцем, але до 2030 р. ціна земельної ділянки виділеної у рахунок паю не може бути меншою за її нормативну грошову оцінку.

КРОК 5️. Обрати нотаріуса. Професіонал врегульовує різні формальності, перевіряє правильність документів і допомагає з оформленням документів.

Читайте також: З дня старту ринку землі в Україні зареєстрували 322 угоди з купівлі-продажу

Виконано за допомогою Disqus

- 5° ... - 11°

Вітер

4.7м/с

Опади

3.2мм

Вологість

90%