Відсутність захисту кукурудзи може спричинити втрату до 20-30% врожаю

26 липня 2021 371 0
Відсутність захисту кукурудзи може спричинити втрату до 20-30% врожаю
UKRAVIT

Відсутність інсектицидного захисту кукурудзи може спричинити втрату до 20-30% врожаю, що суттєво знизить прибуток агровиробника. Про це розповіли фахівці компанії «UKRAVIT».

«Наразі триває літ стеблового (кукурудзяного) метелика, відкладання ним яєць, відродження та живлення на заселених рослинах. В південних областях посіви додатково пошкоджують гусениці бавовникової совки, крім того, повсюди в посівах кукурудзи розвиваються та шкодять попелиці», — зазначив керівник агрономічного департаменту «UKRAVIT» Олександр Мигловець.

Зі слів фахівця, ці та інші шкідники є переносниками вірусних хвороб, а в місцях пошкодження можуть розвиватися хвороби, зокрема фузаріоз. За відсутності заходів контролю все це в комплексі може негативно вплинути як на кількісні, так і на якісні показники майбутнього рівня врожаю. 

«Щоб захистити посіви кукурудзи від стеблового (кукурудзяного) метелика, бавовникової совки та інших поширених шкідників, рекомендується застосовувати високоефективні інсектициди Венон (клотіанідин, 200 г/л + альфа-циперметрин, 100 г/л) або Колібріс (тіаклоприд, 280 г/л + новалурон, 120 г/л)», — зауважив фахівць. 

За рахунок поєднання діючих речовин із різних хімічних груп Венон забезпечує високу ефективність проти широкого спектра сисних і листогризучих шкідників кукурудзи, в тому числі стійких до піретроїдів, і при цьому не викликає у них резистентності. 

Клотіанідин у складі інсектициду блокує постсинаптичні холінергічні рецептори, викликаючи перезбудження нервових клітин, в результаті чого у шкідника виникає параліч, і він гине. Альфа-циперметрин блокує процес обміну іонів натрію та калію у пресинаптичній мембрані, тобто порушує проникність клітинних мембран, і виступає інгібітором натрієвих каналів. Відбувається надлишкове виділення ацетилхоліну під час проходження нервових імпульсів через синаптичний ланцюжок, і шкідник внаслідок сильного нервового перезбудження гине.

Венон забезпечує швидкий «нокаут-ефект» і одночасно гарантує тривалий період захисної дії. А за рахунок системної дії він захищає навіть необроблені молоді листки рослин.

Інноваційне поєднання діючих речовин інсектициду Колібріс забезпечує знищення шкідників на всіх стадіях розвитку та попереджує загрозу виникнення резистентності. Тіаклоприд впливає на нікотин-ацетилхолінові рецептори шкідників, що призводить до порушення у них передачі нервових імпульсів; при цьому забезпечується швидкий «нокаут-ефект» (конвульсії та параліч), внаслідок чого шкідники гинуть. Новалурон порушує біохімічні процеси утворення хітину — складової кутикули шкідників, що робить неможливим перехід личинок з однієї стадії в іншу та призводить до їх загибелі.

«Колібріс контролює широкий спектр шкідників із рядів Lepidoptera (Лускокрилі), Coleoptera (Твердокрилі), Hоmоptera (Рівнокрилі) та Diptera (Двокрилі) та забезпечує одночасно швидкий «нокаут-ефект» і тривалий період захисної дії. Він є ефективним і надійним рішенням проти популяцій шкідників, стійких до піретроїдів і фосфорорганіки, й при цьому — є безпечним для корисних видів комах», — розповів Олександр Мигловець. 

Читайте також: Названо важливий крок перед посівною ріпаку для високої врожайності

Виконано за допомогою Disqus