Kurkul search sub header Created using Figma

Закон про обіг земель створить монополію на ринку — експерт

94
0
Йде обговорення законопроекту «Про обіг землі»
agrodovidka.infoЙде обговорення законопроекту «Про обіг землі»

Законом «Про обіг земель» пропонують створити державне підприємство-монополіста, упевнений завідувач кафедри землевпорядного проектування Національного університету біоресурсів і природокористування Андрій Мартин, повідомляє «Урядовий кур’єр».

Експерт розкритикував законопроект Держгеокадастру «Про обіг земель сільгоспризначення», виставлений на громадське обговорення.

«Пропонують створити державне підприємство-монополіста, яке буде єдиним торговельним майданчиком для всього продажу землі, братиме собі комісію і «стригтиме купони», як це було за попередньої влади», — зауважив він.

Як відомо, у суспільстві побоюються, що хтось скуповуватиме аграрні гектари за кримінальні кошти.

«Цього не станеться, бо з 2014 року в Україні діє жорстке законодавство у сфері легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом», — зауважує член ради асоціації «Земельна спілка України» Сергій Біленко.

За його словами, всі операції купівлі-продажу майна підлягають фінансовому моніторингу, а всі розрахунки проводять у безготівковій формі. Суб’єкти фінмоніторингу — нотаріуси, банки — мають по десять разів перевірити кожного клієнта, аби переконатися, що операція не має ознак сумнівності, і відзвітувати державі.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus