Зеленський підписав законопроєкт про спрощення процедури ввезення в Україну агрохімікатів

29 липня 2021 97 0
Зеленський підписав законопроєкт про спрощення процедури ввезення в Україну агрохімікатів
Depositphotos

Президент України сьогодні, 29 липня, підписав законопроєкту №2289 про внесення змін до статті 4 Закону України «Про пестициди та агрохімікати», яким дозволяється ввезення в Україну дослідних зразків новітніх засобів захисту рослин. Про це свідчать дані на офіційному веб-порталі ВР.

Основна мета законопроєкту №2289: розблокувати ввезення зразків інноваційних засобів захисту рослин для наукових досліджень та державних випробувань із метою використання в сільському господарстві. 

Запропоновані законопроєктом зміни до Закону України «Про пестициди та агрохімікати», мають на меті удосконалити окремі положення щодо регулювання завезення та застосування в Україні незареєстрованих пестицидів, використання залишків пестицидів і агрохімікатів, термін реєстрації яких закінчився, надання можливості застосування, зберігання, торгівлі, рекламування та перевезення залишків препаратів протягом двох років після завершення терміну їх реєстрації.

Зі вступом закону в дію:

  • всі доброчесні виробники засобів захисту рослин зможуть надалі працювати над розвитком інновацій в галузі захисту рослин;
  • аграрії нарешті отримають доступ до новітніх препаратів та матимуть можливість захистити і примножити врожай, а також зменшити витрати;
  • наука отримає додаткові інвестиції в розвиток агрохімічної науки;
  • держава матиме додаткові фінансові надходження за рахунок збільшення врожайності;
  • покращиться екологічна ситуація, оскільки такі препарати є більш безпечними для навколишнього середовища та, відповідно, для бджіл.

Закон вступить в дію наступного дня з моменту його опублікування.

Читайте також: В Україні безкоштовно утилізуватимуть тару з-під ЗЗР

Виконано за допомогою Disqus