Kurkul search sub header Created using Figma

ЄС рік навчав Держгеокадастр розвивати земельні відносини

71
0
В Україні завершив роботу проект з розвитку земельних відносин
ua-ekonomist.comВ Україні завершив роботу проект з розвитку земельних відносин

В Україні завершив роботу проект Європейського Союзу «Сприяння розвитку відкритого і прозорого ринку сільськогосподарських земель в Україні», повідомляє прес-служба Держгеокадастру.

Бенефіціаром та реципієнтом проекту, який розпочався 8 січня 2014 р., виступала Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру. Проект реалізовувався Королівством Нідерландів, Федеративної Республіки Німеччина і Литовської Республіки.

«У рамках проекту фахівці Держгеокадастру та європейські експерти вивчали найкращі практики та моделі функціонування ринку землі у Нідерландах, Німеччині та Литві, досліджуючи можливість імплементації їх елементів в Україні», — сказано у повідомленні.

Також додається, що провідні експерти ЄС консультували українську сторону з питань інституційного забезпечення земельних відносин в Україні і приведення національного законодавства у відповідність EUAcquis, а також надавали підтримку у поточних реформах, які реалізує Держгеокадастр: удосконалення та розширення функціоналу Державного земельного кадастру, переведення адміністративних послуг в електронний формат, підключення до ДЗК сторонніх користувачів, зокрема нотаріусів, підготовка інфраструктури для функціонування ринку землі.

«У рамках проекту було розроблено посібники на навчальні матеріали, які дозволять забезпечити сталість результатів проекту у майбутньому», — сказано у повідомленні.

Зокрема, рекомендації європейських експертів будуть враховуватись при виконанні пріоритетних завдань, що стоять перед Держгеокдастром на поточний рік. Це, зокрема, детінізація використання земель, що перебувають у користуванні держпідприємств, запровадження транспарентності при передачі земель у власність чи користування, децентралізація функцій розпорядження землями сільгосппризначення та запровадження механізму ефективного контролю за використанням земель.

«На підсумковій конференції з нагоди завершення проекту сторони презентували основні виклики та досягнення на шляху реформування земельної сфери України відповідно до найкращих практик ЄС», — додається у повідомленні.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus